Kredi kartı kampanyaları ve ödeme çözümleri.

8 İnternet üzerinden alışverişlerde sanal kart veya benzer çözümleri kullanın sanal kart gibi ödeme çözümleri, özellikle son bir kaç senedir mantar gibi türeyen fırsat siteleri ve internet üzerinden satış yapan alışveriş kulüplerinde güvenlik açısından önemli bir avantaj sağlıyor. Türkiye sınırları içindeki web sitelerinden alışveriş yapıyorsanız, BKM express de bu konuda güzel bir çözüm olabilir, yurtdışı sitelerden alışveriş için ise paypal ve yine sanal kart kullanımı riski önemli ölçüde azaltacaktır. Paypal’ın sanal karta bağlanması, yine basit ama ödeme güvenliğinizi artıracak bir çözüm olacaktır.
9 Kampanyaların cazibesine kapılmayın
Hemen her gün geleneksel ve sosyal medyada finansal ürünler hakkında bir çok kampanyayla karşılaşabiliyoruz. Bu kampanyalardan hangisine katılıp katılamayacağınıza reklamlara bakarak karar vermeyin, zira hiçbir kampanya TV’de anlatıldığı gibi değildir. Kampanya katılımında ve ürün seçiminde basit kurguları tercih edin. Özellikle bazı bankaların taahhüt ve ceza içeren kampanya kurgularından mümkün olduğunca uzak durun. Farklı bankalarla farklı kampanyalar peşinde koşmayın, her seferinde bir banka / bir kampanya kullanın. Aksi halde kampanyadan kazandığınız avantajın çok daha fazlasını bankanıza geri ödemek zorunda kalabilirsiniz.
10 Kredi / Kredi kartı kullanıyorsanız mutlaka kenara para koyun
Son olarak, düzenli gelirinizde bir aksaklık yaşanması durumunda, temel ihtiyaç ve giderlerinizin yanı sıra, geleceğe yönelik kredi / kredi kartı borçlarınızı en az 6 ay karşılayabilecek bir birikime sahip olacak şekilde organize olmalısınız. Böylece hem kendinizin, hem de ailenizin geleceğinizi ipotek altına almamış olursunuz.