Kredi kartı ile 2019 kira gelir vergisi ödemeleri.

Gelir vergisi kanunun 70 maddesinde belirtilen mal ve hakların kiraya verilmesi karşılığında elde edilen gelirler “gayrimenkul sermaye iradı” olarak ifade edilmektedir ve belli koşullarda gelir vergisine tabidir. Eğer sahip olduğunuz gayrimenkulden 2018 için bir kira geliri elde etmişseniz ve kiracınız söz konusu ödemeyi size banka aracılığı ile yaparken ödeme türünü “kira” diye işaretlediyse, söz konusu gelir yıllık 3900 TL’nin üzerindeyse 26 mart 2019 tarihine kadar gib.gov.tr üzerinden beyanname vermeniz gerekiyor.
2018 kira gelirleri için beyanname verenler için ilk taksit için son ödeme tarihi ise 1 nisan 2019, normalde kira gelir vergisi MTV gibi vergi ödemeleri için son ödeme tarihi belirtilen ayın son günüdür. Mart ayında olduğu gibi ayın son gününün bir tatil gününe denk gelmesi durumunda son ödeme tarih otomatik olarak takip eden ilk iş günü sonu olarak belirlenir. Kira geliri vergisi son ödeme tarihi bu nedenle 1 nisan 2019 pazartesi olarak belirlenmiştir.
Kira gelirleri için internet vergi dairesi gib.gov.tr üzerinden hazır beyanname özelliğini kullanarak beyanname vermek mümkün. Yine gib.gov.tr üzerinden kredi kartı ile verginizi ilk veya iki taksidini birden ödeyebilirsiniz.
Kredi kartı ile verginizi gib.gov.tr üzerinden ödemeyi tercih edersiniz bankalar size kredi kartına taksit imkanı da sunuyor.
İşte internet vergi dairesi üzerinden kredi kartı ile taksitli ödeme imkanı sunan bankalar ve taksit imkanları.
Kira geliri vergisi ödemelerinize gib.gov.tr’de ücretsiz 3 taksiti Garantipay ile ödemelerde 4 taksit 3 taksit kampanyasından Garanti bonus’lar money bonus, bonus flexi bonus genç flexi bonus american express miles smiles kredi kartları american express card bonus business miles smiles business american express business esay filo card ing bonus burgan bonus abank bonus ıcbc turkey bonus ıcbc turkey bonus ticari kartlar ıng bonus ticari kartlar abank bonus ticari kart sahipleri yararlanabilir.
TEB kredi kartları ile gib.gov.tr üzerinden yapılacak olan kira gelir vergisi ödemeleri faizsiz ve ücretsiz olarak 3 taksite bölünecektir.
31 mart’a kadar isbank.com.tr’de internet şubemiz üzerinden yapılan 250 TL ve üzeri kira geliri vergi ödemelerinde 3 taksit ayrıcalığı kampanyaya dahil olan kartlar iş bankası maximum özellikli kredi kartları maximum mercedescard maximiles