Kredi kartı harcamaları ve uçuş mili.

Son olarak ING pegasus plus kart’ın aynı zamanda ING Bonus card özelliklerine sahip olduğunda ekleyelim.
ING pegasus plus kart’a başvurmalı mıyım.
Kredi kartı harcamalarıyla uçuş mili, uçak bileti kazandıran programları arasında pegasus plus’ın yıllık kart aidatından muaf olması onu bu alanda bir ilk yapıyor. Öylesine bir özellik ki kolay kolay inanmak mümkün değil ve insan bir bit yeneği aramadan edemiyor. Özellikle ürünün ING Bank’taki muadilli bonus plus kredi kartının yıllık kart ücretinin 68 olduğunu düşünürseniz, aidatsız aynı özelliklere sahip bir kart sahibi olup, aynı zamanda harcamalarda %1 uçuşpuan kazanmak oldukça cazip geliyor insana.
Pegasus havayolları uçakla seyahat etmek isteyen tüketiciler ekonomik fiyatlarla seyahat imkanı sunan bir firma, ancak ücretsiz verdiği hizmetlerin kapsamı oldukça sınırlı. Ekstra bagaj, uçuş sırasında ikramlardan yararlanma veya acil çıkış kapısının bulunduğu alanlardan gibi check-in yapmak hizmetler ücrete tabi. Kartınızla yaptığınız alışverişlerde kazandığınız uçuşpuanları bu ücretli servislerin hemen hepsinde kullanmanız mümkün birikmiş uçuşpuan ın asgari 5 TL olması gerekiyor.

Ancak unutulmaması gereken birkaç konu var. Pegasus havayolları’ndan rekabeti seyahat imkanları yurt içi hatlarda daha yaygın. Bu nedenle bu kart özellikle yurt için sık seyahat eden tüketiciler için daha uygun olabilir.
Son olarak ING pegasus plus kart’ın bonus özelliklerine sahip olması nedeniyle iki farklı puan kazanımının olup olmayacağı net değil, bankanın web sitesinde de herhangi bir bilgiye ulaşamadık. Bu konuya özellikle açıklık getirilmesinde fayda var, zira %1’lik bir uçuşpuan kazanımının yanısıra bir de bonus kazanımı olması bize çok olası gelmiyor.
Şu an için olmasa bile pegasus havayolları’nın her geçen gün artan uçak filosu ve taşıdığı yolcu sayıları nedeniyle ürünün doğru yönetilmesi durumunda yakın gelecekte hatırı sayılır bir kart sayısına ulaşma potansiyeli mevcut.