Kredi kartı adres değişikliği güncellemesi.

Kredi kartı borcunuzu zamanında ödemenizi sağlayacak en önemli unsurlardan biri, her ay hesap kesim tarihinizden sonra bankaların adresinize gönderdiği kredi kartı ekstrenizidir. Aslına bakarsanız eğer telefon veya internet bankacılığı kullanmıyorsanız, dönem borcunuzu sadece bu ekstre aracılığıyla öğrenebilirsiniz.
Okuyucularımızdan zaman zaman kredi kartı ekstrelerinin ellerine ulaşmadığıyla ilgili şikayet emailleri alıyoruz. Bankalar ekstreleri posta ile yolladığından zaman zaman gecikmeler olması normal. Ekstrenizin yanlışlıkla başka birinin eline geçmiş olması da diğer bir ihtimal. Her ne olursa olsun, kredi kartı borcunu takip etmek tüketicinin sorumluluğundadır. Eğer ekstreniz elinize geçmediyse ve geciktiyse, kredi kartı borcunuzu öğrenmek ve faiz işlenmesine fırsat vermeden ödeme yapmak için derhal bankanızla irtibata geçmeniz gerekiyor.
Kredi kartı ekstrelerinin müşteriye ulaşamamasından nedenleri arasında yapılan adres değişiklikleri de önemli bir yere sahip. Bazı kart sahipleri kredi kartı alırken vermiş oldukları ekstre adresini, yeni taşındıkları ev veya iş adresiyle güncellemeyi unutuyorlar. Bu durumda banka eski adrese ekstre göndermeye devam ediyor ve siz bankanızla iletişime geçip adres güncellemesi yapmadığınız sürece ekstre alamıyorsunuz.
Kredi kartı adresimi nasıl güncellerim ?
Kredi kartı adresinizi güncellemenin en kolay yolu banka şubesine gitmek. Müşteri temsilcisiyle yapacağınız 5 DK’lık bir görüşme ile adres değişikliğini bankanıza bildirebilirsiniz. Eğer bulunduğunuz bölgede bankanıza ait bir şube yoksa, bir diğer kolay yöntem olan telefon bankacılığını kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey bankanıza ait telefon numarasını arayarak, sesli yanıt sisteminden müşteri temsilcisine bağlanmak ve adres değişikliği talebinizi iletmek. Bankaların telefon bankacılığı numaralarına ulaşmak için tıklayın.
Eğer internet bankacılığı kullanıyorsanız, birçok banka online olarak adres değişikliği güncellemesi yapmanıza da izin veriyor.