Kredi finansman araçları.

Tekrar kredi veya kredi kartı alabilir miyim.
Hakkında takip başlatıldığına dair kayıt yaratılan tüketicilerin bankalarla tekrar kredi veya kredi kartı ilişkisi kurabilmesi için, bankanın kredi politikalarına ve kişinin banka ile ilişkilerine bağlı olarak belli bir süre geçmesi gerekiyor. Yani kredi kartı borcunuzu yapılandırdıysanız, borcunuz bittikten sonra hiç bir şey olmamış gibi bankalarla tekrar borç alacak ilişkisine girmeniz teoride mümkün olsa da, pratikten mümkün değil.
Borç yapılandırmasından kaçınmak için.
amacınız, içinde bulunduğunuz finansal dar boğazdan bir an önce kurtulurken bir yandan da bankalar nezdinde kredi ilişkilerinizi devam ettirebilmek ise, öncelikli olarak mevcut borçlarınızın taksitlerini ve asgari ödeme tutarlarını aksatmadan ödemeniz gerekir. Asgari tutarı ödemeye devam ettiğiniz sürece borcunuz üzerine fahiş faiz binerek sürekli artacaktır. Asgari tutarı ödemeye devam ettiğiniz sürece borcunuz üzerine fahiş faiz binerek sürekli artacaktır. Asgari tutarı ile ödemeyecek duruma gelmeniz için bir an önce kart kullanmayı bırakmanız ve kalan borcunuzu bir an önce kapatmanız gerekir. Bunu yapabilmek için kredi kartına göre çok daha uygun faiz oranına sahip bir ihtiyaç kredisi kullanabilir ve kart borçlarınızı bu kredi tutarıyla kapatabilirsiniz. Günümüzde ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak için illa banka şubesine gitmek gerekmiyor. İnternet üzerinden, bazı bankaların ATM’lerinden ve cep telefonuyla SMS göndererek bile ön onaylı ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak mümkün.
Son olarak bir konuyu hatırlamakta fayda var: bu tür finansal dar boğazların çoğunun nedeni, kişilerin finansman araçlarını sürekli olarak yanlış kullanarak, bu yanlış kullanımı bir alışkanlık haline getirmelidir. Yani yanlış alışkanlıklarınıza bu yapılandırma alternatifleriyle beraber devam etmekte ısrar ederseniz, çok yakın gelecekte daha karmaşık sorunlarla karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır.