Kredi başvurusu internet, diğer başvuru kanalları.

Kredi için nasıl başvururum.
Günümüzde bir çok banka, müşterilerine internet üzerinden veya cep telefonundan SMS ile ihtiyaç kredisi için ön başvuruda bulunma imkanı veriyor. Ön başvuru onayı sonrası, başvuru sırasında istenen evrakları vakit kaybetmeden toparlayıp size en yakın şubeye gidip sözleşme imzalamanız durumunda, kredi skorumuzun uygun olması durumunda krediniz hızlıca çıkacaktır.

Bu parayla zaman kaybetmeden söz konusu kredi kartlarınızın bakiyelerinin tamamını kapatıp, en az bir sene tercihten aldığınız kredinin geri ödemeleri bitene kadar kredi kartlarınızı kullanmayı bırakmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde aynı hataları tekrar yapabilir ve kendinizi daha büyük bir borç sarmalında bile bulabilirsiniz.

İhtiyaç kredisi için internetten veya diğer alternatif dağıtım kanallarından cep telefonları mobil uygulamalar, ATM’ler gibi ön başvuru yapmayı düşünüyorsanız, en ucuzunu bulmak için çok vakit harcamaya gerek yok. Her akşam prime time da reklamlarını gördüğünüz iş bankası, Yapı kredi ve Garanti Bankası ihtiyaç kredisi kampanyalarının yıllık maliyet oranları arasında fazla fark yok. Akbank ve Finansbank bu kredilere kıyasla biraz daha maliyetli alternatifler sunarken, ING Bank’ın rekabetçi, ancak yıllık maliyet oranlarına internetten erişimi zor olan ve bu nedenle ürküten kredi paketleri de dikkatimizi çekiyor.