Kredi, Konut Kredileri

Konut kredisi faiz indirim kampanyası.

Konut kredisi faiz oranlarındaki tarihi indirimler güvenli liman arayışındaki yatırımcıların yönünü gayrimenkule çevirmesine sebep oldu. Haziran ayı başında 3 büyük kamu bankası tarafından açıklanan, Türkiye tarihinin en düşük konut kredisi faiz oranları, yatırımcılarının rotasını yeniden gayrimenkule çevirirken, ilk kez ev alacakları da hayallerine bir adım daha yaklaştırdı.
Bankaların 32 günlük vadeli hesap faiz oranları büyük bir hızla düşmeye devam ederken altın ve dolar hesapları için de getirilen ek vergiler yatırımcıları alternatif yatırım araçlarına yöneltti. Vadeli hesap getirisinin enflasyonun altına düşmesi ile beraber gayrimenkul yatırımı yeniden gündeme geldi.
Tarihi konut kredisi kampanyasını Ziraat bankası, Vakıfbank, Halkbank başlattı, özel bankalar da takip ediyor.
Normalleşme süreci kapsamında sosyal hayatın canlanması ve kamu bankalarından sıfır konutlar için %0,64 2.el konutlar içinse %0,74 oranla, 12 ay geri ödemesiz ve 15 yıla kadar vade destek paketleri sektörde rekor düzeyde satış beklentisi yarattı. Müşteri başına verilebilecek en yüksek kredi miktarı istanbul, ankara ve izmir’de 750 bin TL, diğer şehirler için ise en fazla 500 bin TL olarak belirlendi.

Related post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir