Koçfinans mortgage, şubesiz mortgage.

Koçfinans, Türkiye’de tüketici finansmanı alanında faaliyet gösteren şirketlerden biri olarak sektörde önemli bir yere sahip. Özellikle otomotiv ve dayanıklı tüketim malları üretiminde faaliyet gösteren koç grup şirketleri ile kuruluşundan itibaren yoğun bir sinerji içerisinde bulunarak, bu şirketler tarafından üretilen ürünlere tüketici finansmanı kredisi imkanı sağlamış olduğunu biliyoruz.
Tarafımıza ulaşan basın bülteni ile koçfinans’ın bulunduğu sektörlerde arasına mortgage’ı da dahil ettiğini öğrendik. Basın bülteninde, koçfinans mortgage markası altında ev sahibi olmak isteyen tüketicilere “Şubesiz mortgage” sistemiyle dünya standartlarında hizmet sunmayı taahüüt ediyorlar.
Koçfinans bu atılımı ile daha önce faaliyet gösterdiği taşıt, motosiklet, dayanıklı tüketim, eğitim sektörlerine konut kredisini de ekleyerek tüketici finansmanı kapsamına giren sektörlerin tamamında faaliyet gösteren tek tüketici finansmanı şirketi olma özelliğine de sahip oldu.
Koçfinans’ın mortgage pazarlama hedefi başta internet olmak üzere alternatif dağıtım kanalları.
Aşağıdaki metni koçfinans tarafından yayınlanan basın bültenin’den aynen aldık.
“Koçfinans çeşitli başvuru kanallarıyla kredi taleplerine dakikalar içerisinde ön onay verecek. ev sahibi olmak isteyenler “online başvuru” kanalıyla, kredi başvurusunu dilediği yerden gerçekleştirebileceği gibi, telefon e-mail ve fax yoluyla veya anlaşmalı emlak acentaları kanalıyla başvuruda bulunabilecek. Şubesiz mortgage sistemi tüketicilere kredi işlemlerinin tamamını evden veya ofisten tamamlama imkanı verecek” Koçfinans mortgage’a ait web sitesini inceleme fırsatı bulduk. Site sade olmakla birlikte, tüketicilere temel seviyede mortgage bilgisini aktaracak bir şekilde tasarlanmış. Özellikle mortgage hakkında, konut alım rehberi başlıklarının altında paylaştıkları içerik gerçekten tüketicilerin faydalanabileceği sade ve faydalı bilgiler içermekte.
Koçfinans mortgage ürünlerine kısa bir bakış ürünlerde çok fazla seçenek bulunmuyor, ancak bu durumu bizce bir dezavantaj değil. Mortgage piyasasının durumu göz önünde bulundurulunca yeni başlamanın heyecanı ile şirketin üzerinde çalıştığı tüm mortgage ürünlerini ekonomik konjektüre uyup uymadığına bakmadan çıkarmak, hem rekabet hem de pazar hakimiyeti açısından çok verimli bir hareket olmayacaktır.