Kimler dijital axess card sahibi olabilir.

İlk aşamada dijital axess card’ı sadece akbank müşterileri talep edebilecek. Lansman sırasında yapılan açıklamaya göre uzaktan müşteri edinme yönelik yasal düzenlemeler tamamlandığında akbank müşterisi olmayan kişiler de dijital axess’e yine dijital olarak başvurabilecekler.
Kredi kart sahibi olmayan bir akbank müşterisi olarak ben 20.09.2002 itibariyle girdiğimde axess card ve wings card olmak üzere iki seçenek vardı. Dijital axess card henüz kart başvurusu adımında seçenekler arasında yer almıyor.
Dijital Axess card sahibi olmak istiyorsanız akbank direkt mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra alt menü adımında yer alan keşfet başvuru ve nakit ihtiyaçlar kredi kartı başvurusu adımlarını izlemeniz gerekiyor. Başvuru sırasında kartımın anında dijital kullanıma açılmasını istiyorum seçeneği seçilmeli.
Numarasız kredi kartı ne işe yarar.
Üzerinde kart numarası olmayan kredi kartının en önemli özelliği aciliyet ihtiyacına cevap vermesi.Teorik olarak dijital axess card başvurusunu akbank direkt uygulaması üzerinden yaparak başvurusuna dakikalar içerisinde yanıt alabilirsiniz. Başvurunuzun onaylanması durumunda kart numarası sanal olarak üretiliyor. Kart numarasının manyetik benta ve chip’e tanımlı fiziksel kartın basılması, kuryeye iletilmesi ve kuryenin size teslimatını yapmasını beklemeden internet ve telefonla alışverişlerde kullanabiliyorsunuz. Akbank direkt veya axess mobil uygulaması kullanarak telefonunuz NFC özelliğini destekliyorsa, temassız ödemeler veya POS üzerindeki Karekod ile ödeme özelliğini kullanarak kartınızı fiziksel alışverişlerde de kullanabilirsiniz.
Akbank özelinde kredi kartı deneyiminde en sık memnuniyetsizliklerin yaşandığı noktalardan akbank özelinde kredi kartı deneyiminde en sık memnuniyetsizliklerin yaşandığı noktalardan birisi kart teslimatı konusudur. Pandemi öncesi sırf Akbank’ın kredi kartı gönderdiği şubeden kartı teslim alamadığı için kartını iptal eden bir çok arkadaşım var. Bu açıdan ürün geleneksel Axess Card’a kıyasla bir avantaj sağlıyor.
Dijital Axess Card alınır mı.
dijital axess card lansmanı akbank’ın mobili önceliklerden dijital bankacılık stratejisine uyumlu bir adım. Axess kullanan aynı zamanda akbank direkt uygulamasını kullanan müşteriler için dijital axess card güzel bir deneyim olacaktır. Sırf kasa görevlisine kartı uzattığı anda görevlinin yaşayacağı şaşkınlığı görmek için bile deyebilir. Ancak bonus kart veya worldcard kullanan tüketicileri çekebilmek için Akbank’ın kart tasarımının ötesinde birşeyler sunması gerekiyor. Uzun zamandır bankaların kredi kartı taksit kampanyalarını inceliyorum. Yapı Kredi worldcard, Garanti BBVA bonus ve halkbank paraf card ile karşılaştırıldığında akbank hep bir tık geride kalıyor.