Kartsız para çekme.

Login öncesi çıkan ekranın solunda para çekme butonunu garanti bankası paramatikleri ile kolayca para çekmek mümkün. En yakın paramatikde 1 tuşuna bastıktan sonra Garantione uygulamasında para çekme butonuna basıp çıkan akıllı telefonun kamerasına paramatik ekranını okutup paranı çekebiliyorsun.
Bu gerçekten faydalı bir özellik. Sadece gençler ve öğrenciler için değil yetişkinler için de faydalı.
Acil ihtiyaçlarım için nakit çekmem gerektiğinde ama banka kartım yanımda olmadığı için para çekemediğim hatırı sayılır miktar deneyimim olmuştur. Üstelik çoğumuz günümüzde cüzdanımız olmadan dışarı çıkabiliyoruz ama akıllı telefon olmadan çıktığımız nadir oluyor.
En yakın atm
Tabi kartsız para çekebilmek için önce en yakın paramatik’in nerede olduğuna dair bilgin olması lazım. İşle sağ taraftaki buton da bu işe yarıyor. Garanti Bankası şube ve ATMlerini harita üzerinde tespit edip gidebilirsin.
Kampanyalar fırsatlar
Bir alt sırada yer alan kampanyalar hemen her mobil bankacılık uygulamasında var ama ilk bakışta birden fazla kampanya’yı göstermesi açısından farklılık yaratıyor. Kampanyalar butonuna girmek zorunda kalmıyorsun.
Diğer ikonlar
En alt sırada solda yer alan hesaplamalar ikonun altında yatırmak istenen miktara göre teklif edilen mevduat faiz oranlarını, almak istenilen miktara göre teklif edilen döviz kurlarını, kulanılmak istenen kredi tutarı veya taksit tutarına göre sunulan kredi tekliflerini inclemeye imkan veren hesap makineleri var.
Ortada yer alan Garantione destek hattı ile canlı chat veya müşteri temsilcisine ulaşırken sağ üst köşede yer alan minik çan işaretinden uygulama üzerinden gönderilen duyurulara ulaşılabiliyor.
Banka müşterisi girişi sonrası.
Karşınıza çıkan hesap ve kart durumu algısı açık olan gençler ve öğrenciler için güzel veriler sağlıyor. Hesap durumunda hesapta bulunan tutar ve planlı ödemelerin tutarlarını görmek mümkün. Faturalanmış otomatik ödeme, veya düzenli talimatlarını baz alarak ay sonunda hesabında bulunacak tutar için anlık bir tahminde bulunuyor. O sırada henüz faturalandırılmamış bir ödemeniz varsa bunu göremezsiniz. Kredi kartı durumundan ise toplam kart limitini, kredi kartı ile yapılan harcamaları ve kullanılabilir limiti inceleyebiliyor kredi kartı ile gerçekleştirilen işlem detaylarını takip edebiliyor ve gerekli durumlarda nakit avans çekme imkanı veriyor.
İşlemler
İşlem seti bir garanti cep şubesi değil tabiki. Para transferi, ile eft havale virman ve şube para göndermek mümkün. Bunun yaparken daha önceden kayıtlı bilgileri kullanmak veya ileri bir tarihli planlamış transferleri takip etmek mümkün. Döviz altın alım satımı, fatura ödemeleri ve kartsız para çekme işlemleri GarantiOne mobil uygulamasının işlem setini oluşturuyorlar.