Kart limiti üstü kalsın talimatı.

Üstü kalsın talimatına konu olan kredi kartlarınızın herhangi bir nedenle iptal edilerek yenilenmesi halinde, bu talimat kapsamındaki borç kayıtları tarafınıza tahsis edilecek yeni kredi kartına yapılıyor.
Kart limitinizin talimatın tümünü karşılamaması durumunda kısmi tahsitlatla fon alımı gerçekleştirilemiyor.
Üstü kalsın talimatınız, kredi kartı limitiniz müsait olması durumunda her ay gerçekleştiriliyor, kart limitinizin yeterli olmadığı veya kartınızın kapalı olduğu ya da bloke kaydı nedeniyle kullanmadığı durumlarda gerçekleştirlemiyor.
Üstü kalsın talimatı vermeli miyim.
Bu soruya cevap vermeden önce kendizine şunu sormanız gerekiyor. Ben para biriktirebiliyor muyum. Eğer cevabınız evetse bir sorun yok. Ancak elinize geçen tüm parayı harcıyor ve hiçbir şekilde kenara köşeye bir miktar para koyamıyorsanız üstü kalsın talimatı işinize yarayabilir. Aslına bakarsanız biriktirdiğiniz parayı hiçbir yatırım aracında değerlendirmeden vadesiz hesaba koymak yapılması gereken son şey. Son dönemde çıkan yatırım fonları, altın hesapları ve banka bonolarına yatırım yaparak birikiminizi çoğaltmak için seçebileceğiniz alternatiflerden sadece birkaçı. Ama dediik ya, bu hizmetin bırakın yatırımı, daha yatırım yapacak parayı cüzdanında bile tutamayanlar için. Basit bir talimatla kredi kartı harcamanıza ekleyebileceğiniz ufak bir tutarı biriktirebilirsiniz. Her ne kadar B tipi likit fon’un getirisi çok az olsa da, bu hiç para biriktirememkten iyidir. Hatta kullanım şartları arasında yer alan talimat iptali yapmama koşulu bu açıdan tüketici açısından faydalı olarak bile değerlendirebilir.
Üstü kalsın hizmeti çok yaratıcı bir ürün olmasa da, ufak tutarlarla tasarruf etmeyi sağladığı, basit bir şekilde kurgulandığı ve kolaylıkla uygulanabilir olması yüzünden bizce amacına ulaşmış. Dikkat etmeniz gereken, kredi kartı borcunuzun tamamını yatırmaya özen göstermek. Borcunuzun tamamını yatırmamanız durumunda, tasarruf etmeyi düşündüğünüz tutar üzerinden de bankanıza faiz zorunda kalacağınızı unutmayın.