İş bankası’ndan afet paketi.

İş Bankası grubu, afetzedelere verilecek desteğe katkı sunmak için bölgedeki yardımları organize eden afet ve acil durum yönetimi başkanlığı’na AFAD Toplam 1 milyar lira bağış yapma kararı aldı. Banka ayrıca deprem bölgesini kapsayan bir afet paketini de duyurdu.
Krediler faizsiz öteleniyor.
Banka, deprem de ağır hasara uğrayan adıyaman, hatay, kahramanmaraş, malatya, osmaniye illeri ve tüm ilçeleri ile islahiye ve nurdağı ilçelerinde gerçek kişiler ile KOBİ’lere ve bu ölçekten küçük olan ticari işletmelere çiftçi ve esnaf dahil olmak üzere
Belirtilen şubeleriyle ilgili sunduğu genel bankacılık hizmetlerinden 31 ağustos 2023’e kadar herhangi bir ücret ve masraf almayacağını,
Kullandırmış olduğu tüm bireysel ve ticari kredilerin ödemelerini ek hesap, kredi kartı borçları ve gayrinakdi kredi komisyonları da dahil olmak üzere talebe bağlı olmaksızın 31 ağustos 2023’e kadar 6 ay süreyle faizsiz olarak ötelediğini duyurdu.
Afet bölgesindeki diğer 5 şehirdeki gerçek kişiler, KOBİ’ler ve bu ölçekten küçük olan ticari işletmelerle ilgili olarak,
Bireysel ve ticari kredi, ek hesap ve kredi kartı borçları ile gayrinakdi kredi komisyonları, talebe bağlı olmaksızın 1 ay süreyle faizsiz olarak öteledi.
1 ay süreyle söz konusu şubelerle ilgili sunulan genel bankacılık hizmetlerinden ücret ve masraf almayacak.
Ayrıca banka, KOBİ ölçeğinden büyük firmalara ise olay ve başvuru bazında münferiden değerlendirilmek suretiyle en uygun çözümü üretecek.
Borçlar silinecek
İş Bankası depremlerde hayatını kaybeden müşterilerinin tüm bireysel kredi, ek hesap ve kredi kartı borçlarını anapara dahil olmak üzere silecek.
Kredi destek paketleri ile 10 milyar liralık kaynak
İş bankası, depremlerde hayatını kaybeden müşterilerinin tüm bireysel kredi, ek hesap ve kredi kartı borçlarını anapara dahil olmak üzere silecek.
Kredi destek paketleri ile 10 milyar liralık kaynak
İş Bankası, bölgede depremden olumsuz etkilenmiş gerçek kişiler ile KOBİ’ler ve bu ölçekten küçük olan ticari işletmeler için hazırlanan 10 milyar TL büyüklüğündeki kredi destek paketleri kapsamında,
depremin etkili olduğu illerde 6 ay ödemesiz, 36 aya kadar vadeli bölgeye özel, avantajlı faiz oranıyla kredi kullandıracak.
Depremzede çocuklara darüşşafaka’da eğitim imkanı banka, depremzede çocukların eğitimine de katkı sunuyor.