İş bankası Maxipara kart başvurusu.

İş bankası Maxipara hakkında bu adreste yayınladığımız inceleme yazımızın üzerinden on seneden uzun bir süre geçmiş. Bu dönem içinde ön ödemeli kartlar ve onlara bağlı kullanılan teknolojiler de çok değişti. Geçen 10 yılın ardından 2020 ekim ayı itibariyle maxipara kartı tekrar inceleyelim istedik. Daha önce ağırlıklı olarak insanların hediye kart olarak kullandıkları ön ödemeli kartlar, elektronik para şirketlerinin de hayatımıza girmesi ile kartlı ödeme sistemleri arasında önemli bir alternatif oldu. Maxipara kart ise iş bankası’nın müşterilerine on yılı aşkın süredir sunduğu bir ön ödemeli kart çözümüdür. On yıl önce maxipara.com.tr adlı bir domain üzerinden tanıtımını yaptıkları bu ön ödemeli kart çözümü o zamanlar hediye kart amacıyla tercih edilen bir ödeme çözümüyken şimdi iş bankası müşterisi olmak istemeyen ama maximum’a kampanyalarından ve belki de bankaların çıkardığı mobil cüzdan çözümleri arasında en kapsamlı işlem setini kullanan maximum mobil’den faydalanmak isteyen tüketicilere hizmet veriyor.
Maxipara kart’a nasıl başvurulur.
Eski yazımızda da belirttiğimiz üzere eskiden maxipara karta başvurmak için şubelere gitmek gerekiyordu ama artık başvuru için maximum mobil uygulamasını kullanabiliyorsunuz.
Maximum mobil telefonunuzda yüklü değilse iphone telefonlar için buradan, android telefonlar için buradan indirebilirsiniz.
Uygulamaya giriş yaptıktan sonra kartlarım kart işlemlerim iş bankası kartına başvur ön ödemeli kart başvurusu adımlarını izleyerek başvuruluyor.
Maxipara müşterisi olmak için iş bankası müşterisi olma zorunluluğu bulunmuyor.
Uygulamalar başvurulan kartlar için bir onay süreci bulunmuyor. Kartın fiziksel olarak basılmasını talep etmeyip sadece dijital kart alarak da kullanmak mümkün. Basılmasını isterseniz kartınızın üzerinde isim bilgisi yer kampanya kapsamında ücretsiz olan kartları alıp hemen kullanabiliyorsunuz. NFC destekleyen android telefonlarda fiziksel poslarda da karta ihtiyaç olmadan kullanabilirsiniz.