İş bankası maximum aktif kart başvurusu.

Temassız kart pazarı kızışıyor. Bankalar birer birer PayPass özelliği olan temassız kartlarını müşterilerin hizmetine sunuyorlar. Önce bonus trink, arkasından asyacard DIT ve şimdi de maximum aktif kart. İş Bankası’nın bu yeni kartıyla şifre veya imza gereksinimi olmadan kartı okuyucuya kartınızı okutarak alışverişinizi hızlıca tamamlıyorsunuz. Ne yazıkki internet sayfasında bu ürün ile ilgili olarak çok fazla detaylı bilgi bulunmuyor.
Ancak maximum aktif kart’ın temel prensibi ve özellikleri bonus trink ve asyacard DIT ile aynı. Yani belirli bir limit dahilinde küçük meblağlı alışverişinizden ödemelerinizi hızlıca yapabilmeniz üzerine kurulu.
Üzerinde visa logosu ve temassız ödeme amblemi gördüğünüz İş bankası temassız kart okuyucuların bulunduğu tüm ödeme noktalarında Maximum aktif kart’ınızla ödeme yapabiliyorsunuz. Kartınızı okuyucuya gösterdiğiniz anda kartınızdaki bilgiler okunuyor ve bir saniye gibi kısa bir sürede ödemeniz tamamlanıyor.
Maximum Aktif kart’ın temassız işlem limiti her bir ödeme için 35 TL, toplam temassız işlem limiti ise 100 TL. Gerçekleştirdiğiniz temassız işlemlerin toplamı bu tutara ulaştığında maximum aktif kart’ınızla temassız ödeme yapmaya devam etmek için şifrenizi kullanarak herhangi bir alışveriş ya da bankmatiklerde bir işlem yapmanız gerekiyor. Bu şekilde kartınızı sadece sizin kullandığını merkeze bildirmiş oluyorsunuz. İş bankası bu güvenlik önlemiyle kartınızın üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda fazla harcama yapılmasını engelliyor. Maximum aktif kart bu özelliğiyle diğer temassız kartlardan bir adım öne geçmiş durumda. Diğer bir özelliğiyse temassız ödemelerde bile maxipuan kazanabilmeniz.
35 TL’yi aşan alışverişlerinizde ise kartınızı şifrenizle kullanarak yapabiliyorsunuz. Yani maximum aktif kart aynı zamanda kredi kartı POS’undan geçirmek suretiyle normal bir kredi kartı olarak kullanılabiliyor. Sticker, kol saati ve anahtarlık şeklinde tasarlanan bonus trink’in ise kredi kartı özelliği yok ve bonus trink alabilmeniz için ayrıca bir garanti bonus kartınız olması gerekiyor. Bunun yanında Maximum kart için başvuru yaptığınızda hesabınıza bağlamak için iş bankası’nda adınıza bir vadesiz hesap açılıyor.
Maksimum kart’ın yıllık üyelik ücreti ile ilgili olarak web sitesinde bir bilgi bulunmuyor.
Müşteri hizmetlerini aradığımızda da temsilcilerin bu konuda bilgilendirilmediğini gördük.
Anlaşılan iş bankası kartı müşterilerine duyurmak konusunda biraz aceleci davranmış. Hem web sitesinde hem de konuştuğumuz müşteri temsilciden aldığımız bilgiye göre karta başvurmak ve daha detaylı bilgi almak için bir şubeyi ziyaret etmeniz gerekiyor. Asyabank DIT kart yazımızda belirttiğimiz gibi temassız kart türkiye için yeni bir ürün. Yakında diğer bankalar da bu pastadan pay almak için kendi ürünlerini daha farklı özellikler DIT Kartın kgs özelliği ve avantajlar ekleyerek pazara sunacaklar. Dolayısıyla temassız kart sahibi olmadan önce piyasanın biraz daha kızışmasını beklemekte fayda var diye düşünüyoruz.