İş bankası maximiles kart başvurusu.

Geçtiğimiz ocak ayı ortalarında kredi kartı harcamalarından kazanılan puanlar ile uçak bileti almaya imkan veren bankalar kervanına Türkiye iş bankası da katıldı.
Türk bankacılığı’nın temel taşlarından biri olan Türkiye iş bankas, Maximum kredi kartı ürün ağacının altında bir başka marka olarak maximiles kredi kartını çıkardı. Ürünle ilgili rakamlara basında oldukça sık rastlamaya başladık. Okuyucularımızdan söz konusu kredi kartının özellikleriyle ilgili bilgi talepleri gelişmeye başlamadan bu türde kredi kartları ile ilgilenen tüketicilere yardımcı olmak için bir inceleme yapmaya karar verdik.
İş bankası’ndan yeni bir uçuş kartı: Maximiles
İş bankası kredi kartı pazarında ayrı marka olarak sunulan kredi kartı harcamalarından kazanılan puanlar ile uçak bileti almaya imkan tanıyan ürünleri inceleyerek yeni bir ürünle karşımızda çıktı. Ürünün ilk bakışta dikkatimizi çeken özelliklerinin başında kart görseli geliyor. Akbank Wings ile aynı temel renkler kullanılmış. Tasarım açısından bir sahtekarlık veya kopyalama olamsa da kuvvetli bir esinleme olduğu muhakkak, Belki de aynı marka danışmanından faydalanmışlardır kim bilir ?
Uçuran kredi kartı konsepti
Maximiles kredi kartı sahipleri kredi kartlarıyla yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirdikleri alışverişlerde Maximil kazanıyorlar. İş bankası bu müşterilerine daha sonra biriktirdikleri maximiller ile diledikleri havayolu ile uçak bileti almalarına imkan veriyor. Biriktirilen puanlar ile uçak bileti almaya imkan veren kredi kartları incelendiğinde, ürünle ilgili dikkatimizi çeken bazı konulara aşağıda değindik.
Vergi konusu
Kredi kartı puanlarıyla uçak bileti alırken, bilet maliyetlerinin önemli bir kısmını oluşturan havaalanı vergileri ile ilgili uygulama önem kazanıyor. İlgili yazımız da okuyabileceğiniz gibi Miles and Smiles kartı ile alınan uçak biletlerinde THY Vergileri müşteriden ayrıca tahsil ediliyor.
Yani mil biriktirmenize rağmen uçak bileti almak istemeniz durumunda cebinizden para çıkıyor. Diğer mil programı sağlayan ürünler incelendiğinde her kurum bir seyahat acentası ile anlaştığından kart sahipleri bilet tutarının tamamını milleri ile ödeme imkanına sahipler.
Maximiles kredi kartı da aynı prensipte çalışıyor. Uçak bileti bedeli, bilet alımı sırasında geçerli olan her türlü vergi, ücret ve sigorta bedeli dahil olmak koşuluyla uçak bileti fiyatını gösteriyor. Uçak bileti bedeli ile bilet alımında tahsil edilen her türlü vergi, ücret ve sigorta bedelleri, yeterli karşılığı bulunması halinde birikmiş Maximill kullanarak ödeniyor. Shop and miles’daki vergi konusundaki farklılığının nedeni ise, puanı veren ile bileti verenin iki farklı şirket olması Garanti bankası ve THY bedavaya uçak bileti almak için önce mil kazanmak gerek.