İninal para transfer işlemleri.

İninal hesabınızda mesai saatleri dışında anlaşmalı banka listesinde bulunmayan bir banka IBAN’ına para göndermek gibi durumlarda kullanabilmesi için ileri tarihli para transferi seçeneğini de sunuyor. İleri tarihli para transferi, takip eden ilk iş günü sabah 9’da gerçekleşir. İşlem saati geldiğinde hesapta yeterli bakiye yoksa gönderim gerçekleşmez.
İleri tarihli para transferlerini para gönderimi gerçekleşmeden önce iptal etmek mümkün. Son işlemler sayfasında ilgili işlemi bulup üzerine tıklayarak, açılan detay sayfasının en altında iptal et butonuna basmak yeterli.
Başkasının banka hesabına para transfer, işlemi 15-20 dk içerisinde standart bir EFT işleminde paranın hesaba geçmesi kadar tamamlanıyor. Tabi bunun için gönderim yapılan hesap sahibine ait bilgilerde bir yanlışlık olmaması lazım. Yani hesap sahibinin nüfusa kayıtlı tam adını, hesap sahibinin şirket olması durumunda firmanın tam ünvanını ban bilgisini hatasız yazmak gerekiyor. Iban’in başka bir para cinsinde bir hesaba ait olması durumunda da işlem gerçekleşmez, gönderilen tutar hesaba geri iade edilir. Elinizdeki iban’ın doğru olup olmadığını öğrenmek isterseniz IBAN öğrenme sorgulama ve doğrulama hakkındaki yazımızı incelemenizi tavsiye ederim.
İninal hesaplarına, hesap sahibinden başka birinin banka hesabından hala para gönderilemiyor.
Para gönderilmeye çalışılsa dahi para ininal hesabına geçmeyecektir ve iade edilir. Paranın gönderilen hesaba iade edilmesi en az 2 iş günü sürebilir.
Ön ödemeli kart rekabetinde zirveye oynarken ininal da papara gibi türkiye’de faaliyet gösteren bazı küçük ölçekli bankaları geride bıraktı bile. papara’dan farklı olarak müşterilerine bir banka hesabına ihtiyaç duymadan kullanabilecekleri bir finansal ekosistem sunuyor. Öte yandan aylık olarak kestikleri kullanım ücreti bir sıkıntı yaratıyor. Bundan belli bir işlem hacmine bağlı olarak muafiyet sunacak alternatifler sunmaları durumunda farklı profildeki kullanıcılar tarafından tercih edilmeleri içten bile değil.