İninal market alışverişleri.

İninal kart kullanabilmek için yaş sınırı 12 olarak belirlenmiş. Bu da ininal kartı, 18 yaşının altında çocukları olan ebeveynler için, harçlıklarının en azından bir kısmı için ön ödemeli kartları kullanarak çocuklarının harcamalarını takip edebilme ve belli bir bütçeyle yaşayarak harcamalarını disipline etmelerine imkan vermesi açısından ideal bir ürün olarak öne çıkartıyor. Bu amaca alternatif olarak ek kart kullanılmasını da tavsiye eden olacaktır, ancak kredi kartı kullanımının 18 yaş gibi bir alt sınır olması ve kredi kartı ek kart limit ayarlaması gibi bazı ek önlemler içerdiğinden ve olmayan bir parayı harcama hissi uyandırdığından, gençlerin kullanımı için sonraki aşamalarda tavsiye ediyorum.
Ben ininal kartı yardımcımızın ev için yaptığı market alışverişlerine kullanması için tercih ediyorum. Kartla yapılan işlemleri ininal ve Paramara mobil uygulamaları üzerinden takip edip, evdeki fişlerle mütabakatını yapabilme imkanı var. Para yüklemesini EFT ile veya ParaMara uzaktan ve ücretsiz yapıyorum. 3D Secure işlemlerde online alışverişte kullanılması için benim cep telefon numaram tanımlı olduğu için sorun yok. Kart üzerindeki yüksek bakiye tutmak yerine bakiye yüklemesini alışverişin yapılacağı gün uygulama üzerinden birkaç dakikada yapmayı tercih ediyorum. Bu da kart bilgilerinin kötü niyetli kişilerin eline geçmesi durumunda olası riskleri minimize etmemi sağladı.
ParaMara uygulaması kullanıcı deneyimi açısından bazı sıkıntılar içerse de, iki aylık ininal kart deneyimimi yukarda bahsettiğim amaç kapsamında yararlı ve verimli bulduğumu söyleyebilirim. Kullanımı kolay, direkt banka hesabına ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde online veya fiziksel alışveriş yapmak için kullanılabiliyor. Kayıp veya çalınan kart bloke edilir ve bakiyesi yerine verilecek bir karta transfer edilebiliyor.

İninal kart’a migros , migros jet, merkez ptt şubeleri, tansaş, D&R, teknosa, seçkin gazete bayilerinden 5 TL karşılığında sahip olabilirsiniz. ParaMara uygulaması üzerinden sanal ininal kart yaratmak da mümkün. İninal kart’ın yakın bir tarihte Paramara platformumdan çıkıp vodafone cüzdan platformuna dahil olacağı konuşuluyor. O zaman kart tedarikçilerin daha fazla artması söz konusu olabilir.