İninal hesabından başka hesaba EFT/Havale.

Ön ödemeli kart rekabetinde rakiplerinden fark yaratabilmek için kampanya yapmak her zaman yeterli olmuyor. Özellikle rekabette siz de ininal gibi zirveye oynayan bir finansal teknoloji girişimiyseniz bunun farkında olmamanız mümkün değil.
fintek olmanın bir güzel yanı, müşteri portföyünüze onlar tarafından gerçekleştirilen işlemlere ve geri bildirimlere dikkat ederseniz zaten bir sonraki yenilikler için çok fazla kafa patlatmanıza gerek kalmaz. Müşterilerinin size yol gösterecektir. İninal da tam olarak bunu yapıyor. Eylül ayında, yani Papara’nın hesaptan Iban’a transfer özelliğini açıklamasından tam bir ay önce, ininal kart sahiplerinin istedikleri banka hesabına ıban numarası kullanarak para göndermelerini sağlayan EFT Havale işlemini tüm kullanıcılarına açtığını açıkladı.
İninal hesabından EFT Havale nasıl yapılır.
İninal’a uygulamasına giriş yapmanız gerekiyor. İninal mobil uygulaması telefonunuzda yüklü değilse buradan indirebilirsiniz. Giriş sonrası alt menüde yer alan para gönder seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekran da banka hesabına gönderi seçmeniz gerekiyor.
Burada bir çok bankanın mobil bankacılık uygulamasında yer alan EFT havale ekranına benzer bir ekran karşınıza çıkacak. Çoğu ekrandan farklı olarak bu ekranda ilk olarak alıcı hesap numarasını IBAN girmenizi istiyor. Yani para göndermek istediğiniz hesaba ait 26 hanelik ıban bilgisini ininal uygulamasında giriş yapmadan önce bir yere not etmiş olmanız veya telefonunuzun hafızasına kopyalamış olmanız size vakti kazandıracaktır. IBAN numarasının ardından sırasıyla alıcı ad soyad, tutar açıklama ve para transferi amacını girmeniz gerekiyor. Daha sonra yönlendirmeleri takip ederek işlemleri tamamlayabilirsiniz.
İninal hesabından EFT havale işlemiyle ilgili bilmeniz gerekenler. Bankacılık işlemlerinden farklı olarak banka hesaplarına transfer işlemi için bir saat sınırı bulunmuyor. Hafta içi resmi çalışma saatleri arasında tüm bankalardaki hesaplara iban para gönderebilirken, hafta sonu, bayramlar ve tatil günlerinde ve mesai saatleri dışında ininal’ın aktif olarak çalıştığı anlaşmalı bankalara ait hesaplara gönderim yapılabiliyor.
Kasım 2020 itibariyle ininal’ın anlaşmalı banka listesinde, ziraat bankası, vakıfbank, türkiye iş bankası, Garanti BBVA akbank, QNB finansbank ve enpara şekerbank halkbankası denizbank fibabanka ve albaraka yer alıyor.