ING bank turuncu hesap başvurusu.

ING Bank bugün bir basın toplantısı düzenleyerek mevduat hesaplarına alternatif olarak çıkarmış olduğu turuncu hesap isimli yeni ürününü tanıttı. Biz bu lansmanda yoktuk ancak sonrasında ING Bank bloggerlarla özel olarak bir yemek düzenledi. Yemekte ING Bank bireysel bankacılık pazarlama ve özel bankacılık genel müdür yardımcısı cenk tabakoğlu, ürünle ilgili sorularımızı içtenlikle yanıtladı. Turuncu hesap hakkındaki yorumlarınızı sizlere aktaracağız, ancak öncelikle hiç yorum katmadan ürünün özelliklerine değinmek istiyoruz.
Turuncu hesap nedir ? Vadeli hesapla farkları nelerdir ?
Turuncu hesap’ın ne olduğundan çok aslında ne olmadığı bizim için daha önemli: turuncu hesap bir vadeli hesap değil ! turuncu hesap aynen vadeli hesap gibi faiz kazandıran bir tasarruf hesabı, ancak vadeli hesapta olduğu gibi 1 ay 3 ay 12 ay gibi vadelerle işiniz yok, paranızı bu hesaba yatırdığınız andan itibaren günlük faiz kazanmaya başlıyorsunuz.
Hesabınıza günlük faiz hergün yattığı için, ertesi gün bu yeni tutar üzerinden faiz kazanıyorsunuz. Dolayısıyla vade bozdurma, vadenin sonunu bekleme gibi dertleriniz de ortadan kalkıyor. Dilediğiniz zaman hesabınıza para ekleyebildiğiniz gibi, paranızı istediğiniz zaman da çekebiliyorsunuz. Vadeli hesapta vade sonu gelmeden para çektiğinizde kazanılan faizden yararlanamazsınız, ancak turuncu hesap’ta faiz geceliik işlediğinden para çekseniz bile kazanmış olduğunuz faizinizden feragat etmiyorsunuz.
Bakiyenizi sııfrlasanız bile, hesap kapama talimatı vermeden turuncu hesap’ınız kapanmıyor. Hesabınıza para yatırdığınızda, yeniden gecelik faiz kazanmaya başlıyorsunuz.
90 gün boyunca geçerli hoşgeldin faizi
ING bank ilk çıkış kampanyası kapsamında 90 gün boyunca geçerli olarak yüzde 9.5 gibi bir faiz oranı belirlemiş bu oran makalemizi yayınladığımız tarihten itibaren pek çok kez değişiklik gösterdi 90 gün ürünün çıkış tarihinden itibaren değil, müşterinin hesabı açtırdığı günden itibaren başlıyor. 90 gün dolduktan sonra faiz oranı, ING Bank tarafından günün koşullarına uygun olarak belirlenen rekabetçi bir orana çekiliyor. Kampanya devam ettiği sürece hesap açtıran herkes 90 günlük faiz avantajından faydalanabilecek.
Hesap işletim ücreti yok
İşte tüketicilerin büyük bir kısmının en hassas olduğu konuya geldik. Turuncu hesap için bir hesap işletim ücreti ödemiyorsunuz. ekstre veya sms bilgilendirme gibi ücretler de söz konusu değil. İnternet ve telefon bankacılığı aracılığıyla yaptığınız havale ve eft’lerden de ücret alınmıyor. Sadece şube aracılığıyla para transferi yaptığınızda bunun için standart bir ücret ödüyorsunuz.