ING Bank turuncu ekstra ile enpara benzeri hareketler.

Ne demiş atalarımız. Vermeden almak allah’a mahsus. Bankacılıkta da bir kriter belirlemeden ürün veya hizmetleri ücretsiz vermenin ne kıymeti oluyor, ne de sürdürülebilirliği. Finansbank enpara bunu yıllar önce farketti ve ayın enparalısını çıkardı. Garanti, Garanti one’ı kurgularken bunu bir şekilde göz ardı etti, şimdi de hizmeti sonlandırıyor. ING Bank’ın ise bunu farkedebilmesi için iki nesil turuncu hesap çıkarması gerek. ve üçüncü nesil turuncu tesap olan turuncu ekstra’da ücretsiz bankacılığın gerekleri olan asgari işlem ve mevduat gerekliliklerini belirlemiş oldu.
Turuncu ekstra nedir.
Turuncu ekstra ıng bank’ın masrafsız ve rekabetçi getiriler sunan, internet, mobil ve atm tabanlı bankacılık hizmeti. ING Bank e-turuncu hesap ile sunulan güncel hoşgeldin faizi’ni ING mobil’den turuncu ekstra programı’na katılarak %2 ek faiz kazanabiliyorsunuz. E-turuncu hesap mevduatlarında ekstra 2 puan kazanabilmek için 1 adet vadesiz hesap ile turuncu ekstra’ya ING Mobil, İnternet şubesi ve ıng bank şubelerinden kaydolup, ING Banka kartı ile ayda 750 TL harcama veya vadesiz hesabınızdan fatura ödemesi yapmak yeterli. Turuncu ekstra avantajları
Ayda 750 TL’lik harcamayı gerçekleştirdikten sonra takip eden her ay, turuncu ekstra kapsamında 3 defa diğer banka ATM’lerinden ücretsiz para yatırma çekme işlemi yapabiliyorsunuz.
ING mobil ve internet şubesi’nde vadesiz hesabınızdan saatleri arasında yapacağınız EFT havale’lerde masraf ödemiyorsunuz. Bu iki kritik avantajla ilave olarak “pek çok indirim ve avantajla alışverişinizi yapabilirsiniz.” tarzı çok altını doldurmadıkları bir vaatleri de var.
Aylık 750 TL’lik harcama şartlarına neler dahil.
Sahip olduğunuz herhangi bir ING Banka kartı ING nakit kart veya Turuncu ekstra kart ile yapılan alışverişler, internet harcamaları, fatura ödemeleri ve vadesiz hesaptan verilen otomatik ödeme talimatları 750 TL harcamaya dahil. Bir ailenin aylık ortalama market harcaması ve fatura ödemelerinin kolayca karşılaşacağı bu harcama tutarı ulaşılabilirlik açısından makul ancak sadece ücretsiz eft havale ve ING Turuncu’da 2 puan bana biraz zayıf geldi. ING’nin direkt bankacılıkta rekabet içinde olduğu enpara ve cepteteb’de olduğu gibi özellikle internet tabanlı abonelik hizmetlerinde indirim imkanı gibi bir özellikle desteklenirse cazip olabilir.