ING Bank kredi pazarlama.

En düşük kredi tutarı olan Small Kredi paketinin aylık vadesi 12 ayken, en yüksek tutarlı kredi olan X large kredisinin vadesi 36 aya kadar çıkabiliyor. Web sitesinde verilen örnekte 2500 TL’lik kredinin tüm vergiler ve sigorta masrafları dahil edilerek hesaplanan toplam masrafı 96,65 TL, yıllık toplam maliyet oranı yüzde 21.27 15.000 TL’lik kredinin ise tüm vergiler ve sigorta masrafları dahil edilerek hesaplanan toplam masrafı 425 lira yıllık toplam maliyet oranı yüzde 25.48
ING Bank da kredi pazarlayan diğer rakipleri gibi çapraz satış yapıyor. Yani krediyle beraber başka bir ürününü de satın almayı zorunlu kılıyor, kredi butik kampanyasından kredi kullanan tüketiciler hayat sigortası yaptırmak zorunda. Web sitesinde verilen kredi paketlerinin aylık ödeme tutarlarına sigorta masrafları dahil değil. Maliyetleri hesaplarken bu detayı da göz önünde bulundurmanız gerekiyor.
Çapraz satış bununla sınırlı kalmıyor. Avantajlar başlığı altında verilmiş seçenekler arasında kredili mevduat hesabı, ING Bonus card, ATM kartı, internet ve telefon bankacılığı üyeliği gibi ürünler de var. Kısacası ING Bank kredi ilişkisi kurduktan sonra diğer ürünler de sizinle olan ilişkisine devam etmek istiyor. Web sitesinde kesin bir ifade yok ancak büyük ihtimalle bu ürünler opsiyonel.
bankaların tüketicileri kredilere yönlendirdiği şu dönemde ING Bank’ın kolay başvurulan kredi paketleri sizin için bir fırsat olabilir. Ancak hemen hatırlatalım, eğer takipte bir borç veya KKB kaydınız varsa büyük ihtimalle bankanın kredi politikaları gereği başvurunuz reddedilecektir.