İhtiyaç ve nakit kredi pazarı.

Oysa tüp bebek tedavisi ve estetik operasyonlar gibi tıbbi müdahalelerde, bilinçli finansman tercihlerinin önemi herhangi bir tüketici finansman ihtiyacından daha fazla. Zira gerek tedavi sürecinde, gerekse iyileşme sürecinde bu amaçta yapılan finansal tercihlerin zihni meşgul etmesi tedavi veya iyileşme sürecini olumsuz etkileyebiliyor.
Tüketici finansman şirketleri, sadece faturalı ürün veya hizmetlere kredi finansmanı sağlayabildikleri için en çok talep gören ihtiyaç veya nakit kredisi pazarında rekabet edemiyorlar. Ülkemizde ağırlıklı olarak otomobil, motorsiklet, beyaz eşya, elektrikli ev aletleri, bilgisayar ürünlerde ve yer yer konut kredilerinde faaliyet gösteriyorlar. Bankalar kadar şube sayısına sahip değiller, dolayısıyla gerek kredi verilebilen ürün sağlayan firma , gerekse tüketicilere ulaşmakta sorun yaşayabiliyorlar.
Eğer koç finans VDF, toyota finans gibi kredilendirebilen ürünleri üreten, ithal eden bir veya birden fazla grup şirketiniz varsa, çok göze batmadan mütevazı marjlarla varlığınızı sürdürebilir ve pazarlama için söz konusu grup şirketinin bayi ağı üzerindeki etkisini kullanabilirsiniz. Ancak Cetelem TEB Cetelem’de TEB’in payı kalmadı ve tamamen BNP iştiraki olduğu için TEB’i özellikle kullanmıyoruz. veya finans tüketici finansmanı gibi böyle bir grup şirketiniz yoksa, varlığınızı sürdürmek için veya faaliyetlerinizi devam edebilmek için çok sıkıntı çekebilir, varlığınızın sorgulandığı durumlarla mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz.