İhtiyaç taşıt ve konut kredisi faiz oranları.

EN UYGUN İHTİYAÇ KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİ, EN CUZ KREDİ HANGİ BANKADA?

Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları en fazla yükselişin yaşandığı kredi paketi oldu. Garanti BBVA Bankası, Akbank, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve İş Bankası bu alanda kredi paketinde uygulanan faiz oranını güncelleyen bankalar arasında yer aldı.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1,79 olarak uygulanırken 36 ay vadeli 10 bin TL ihtiyaç kredisi hesaplama tablosunda aylık ödeme 407 TL olarak gerçekleşecek. Anadolu Bank ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1,89 olarak uygulanırken 36 ay vadeli 10 bin TL ihtiyaç kredisi hesaplama tablosunda aylık ödeme 416 TL olarak gerçekleşecek. TEB 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi paketinde aylık faiz oranı yüzde 1,55 olarak uygulanırken 36 ay vadeli 10 bin TL ihtiyaç kredisi hesaplama tablosunda aylık ödeme 388 TL olarak gerçekleşecek.

BANKALARIN GÜNCEL KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI MART 2023! EN UYGUN KONUT KREDİSİ HANGİ BANKADA?

Bankaların konut kredisi faiz oranlarında da yükseliş yaşanırken en uygun kredi veren bankalar yüzde 1,29 faiz oranı ile kamu bankaları oldu. Sıfır konut almak isteyenler için ise bu oran Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından yüzde 1,20 olarak uygulanıyor. Özel bankalarda ise konut kredisi faiz oranı yüzde 1,98 oranı ile İş Bankası tarafından uygulanıyor. Taşıt kredisi paketinde ise e uygun faiz oranı yüzde Halkbank tarafından yüzde 1,59 olarak uygulanıyor.