İhtiyaç kredisi faiz oranlarında indirim.

ZİRAAT BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

Ziraat Bankası’ndan ihtiyaç kredisi talep eden kişilerin alacağı kredi miktarı, müşterinin talebine göre değişiklik gösterebilir. Kredi tutarı, müşterinin ihtiyacına göre belirlenir ve müşterinin maddi yeterliliklerine göre değerlendirilir. Kredinin vade sayısı ise müşterinin talep ettiği kredi miktarına göre belirlenir.
Diğer bankalara kıyasla oldukça uygun faizle kredi veren Ziraat Bankası’nın ihtiyaç kredisi faiz oranları, piyasa koşullarına göre belirlenmektedir ve müşterinin maddi durumuna göre değerlendirilir. Faiz oranları, kredi tutarı ve vadesine göre değişiklik gösterebilir. Güncel durumda sunulan en düşük faiz oranı yüzde 1,79 olarak belirlenmiştir. Ziraat Bankası’nın ihtiyaç kredisinin ödeme seçenekleri ise müşterinin talebine göre değişik şekillerde sunulur. Örneğin, 10 bin liralık krediyi 36 ay vade ile ödemek isteyen bir müşteriye yüzde 1,79 faiz uygulanır ve bu kişinin aylık olarak ödemesi gereken taksit tutarı 407 liradır.

ZİRAAT BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURU

Düşük faizli ihtiyaç kredisi almak isteyen vatandaşların Ziraat Bankası’na bizzat başvuru yapması gerekmektedir. Banka, başvuru sırasında müşterinin kredi notu, gelir durumu, çalışma durumu gibi bilgileri değerlendirerek, müşterinin düşük faizli kredi alma şansını değerlendirir. Eğer müşteri ihtiyaç kredisi almaya uygun bir profil çiziyorsa, kredi alması olasıdır. Peki Ziraat Bankası’nın ihtiyaç kredisi vermek için sunduğu koşullar nedir?

ZİRAAT BANKASI KREDİ BAŞVURU KOŞULLARI