İhtiyaç kredisi faiz oranları.

DÜŞÜK FAİZLİ 3 AY ÖDEME ERTELEMELİ İHTİYAÇ KREDİSİ

Halkbank Ziraat Bankası ve Garanti Bankası tarafından başlatılan yeni kampanya kapsamında vatandaşlara 100.000 TL’ye Varan düşük faizli kredi imkanı sağlanıyor. Kampanyada vade sayısı 24 ay olarak belirlendi ancak 3 ay ödeme erteleme imkanı da bulunuyor. Yani bu imkanı da değerlendirerek toplamda 27 aya Varan vade seçenekleri ile kredi kullanma şansına sahip olabilirsiniz. Genel anlamda faiz oranları 1.69 ve 1.89 arasında değişiyor. Bu faiz oranları da diğer bankaların ihtiyaç kredilerine oranla son derece düşük diyebiliriz.

BAŞVURU ŞARTLARI RESMEN DUYURULDU

Acil nakit ihtiyacı olan ve toplu para arayan vatandaşlar için başvuru şartları da 3 banka tarafından resmen duyuruldu. Ziraat Bankası VakıfBank ve Garanti BBVA ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız bu şartlara uygun olmanız gerekiyor. Düşük faize ihtiyaç kredisi başvuru şartları şöyle:

18 yaşını doldurmuş olmak

Nüfus cüzdanı, pasaport ve ehliyet gibi geçerli bir kimlik belgesine sahip olmak

Kredi notunun 1,100 puan ve üzerinde olması

Kredi başvuru formu

TCMB‘nın kara listesinde olmamak

Belgelenebilir bir gelire sahip olmak

İkametgahını belgeleyebiliyor olmak

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Düşük faizli ihtiyaç kredisi kampanyalarında başvurular iki şekilde yapılabiliyor. Halkbank Ziraat Bankası Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için bu bankalardan birinin şubesine gidebilirsiniz. Ya da doğrudan online bankacılık hizmetleri üzerinden başvuru şansını kullanabilirsiniz. Bazı bankalar var müşterilerine SMS ile kredi başvurusu imkanı da sağlıyor. Kredi çekmek için tercih ettiğiniz bankanın resmi internet sitesini inceleyerek SMS ile kredi başvurusu yapıp yapamayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Halkbank ve Garanti Bankası düşük faizli ihtiyaç kredisi kampanyasında başvurular aynı gün içinde değerlendirmeye alınıyor. Başvurusu onaylanan vatandaşlar yine SMS ile bilgilendiriliyor ve aynı gün içinde ATM’den paralarını alma imkanı yakalıyor.