HSBC faiz iadeli ihtiyaç kredi başvuru.

Ekonomik durgunluk ve kriz nedeniyle ihtiyaç kredisine olan talep artmaya başlamasıyla, yaratıcı ihtiyaç kredi paketleri hazırlayan bankalar yeni tasarladıkları ürünlerle bir bir tüketicilerin karşısına çıkmaya başladı.
Garanti’nin obama’lı ekonomik canlandırma paketi, halkbank’ın kredi yapılandırma programı, finansbank’ın bumerang kredisi bu kapsamda bizim incelediğimiz ürünler. Dünyanın yerel bankası HSBC’de finansbank’ın izinden giderek faiz iadeli ihtiyaç kredisi kampanyası ile tüketicileri tavlamaya, daha doğrusu avlamaya çalışıyor.
HSBC’in ürünü, finansbank bumerang kredi mantığından çok farklı değil. Eğer bumerang kredi’de yaptığımız gibi bu kredinin de ne ince detayını anlatmaya çalışırsak, kendimizi tekrar etmiş olacağız. Bu sebeple öncelikle HSBC’nin web sitesindeki kampanya detaylarını, daha sonra da finansbank bumerang Kredi ile ilgili makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.
HSBC gibi bir dünya bankasının finansbank’ın çıkardığı bir üründen esinlenmiş olduğunu görmek bize oldukça şaşırtıcı geldi. Dünyanın bir çok ülkesinde bireysel bankacılık alanında faaliyet gösteren bir banka olarak HSBC’ın yakın zamanda başka bir banka tarafından çıkartılan bir ürünü taklit etmeden önce, kendi kurumsal tecrübesine başvurmasını beklerdik.
Ürünün çerçevesi belli, küçük paketler halinde kredi veriliyor. Kredi ücreti, ferdi kaza sigortası gibi belli asgari maliyetleri garanti altına alıyor ve bunun üzerine müşteriden vade boyunca hatırı sayılır. büyüklükte faiz alıyor. Vade sonunda müşteri taksitlerini tam taksit ödeme tarihlerinde ödediyse faizi iade ediyor. Erken, geç ya da ara/balon ödeme yapılması ve kredinin erken kapatılması durumunda müşteriden o tarihe kadar tahsil edilmiş faizlerin iadesi söz konusu olmuyor.