HSBC advantage design kart başvurusu.

HSBC, kredi kartı yelpazesine bir ürün daha ekleyerek, HSBC advantage design kart’ı piyasaya sundu. HSBC advantage design kart ile müşteriler, kendi zevk ve tercihlerine göre kredi kartlarını tasarlayıp kullanabiliyorlar.
HSBC advantage design kart almak isteyen müşteriler, istedikleri fotoğrafı kredi kartlarının ön yüzüne bastırabiliyorlar, ya da HSBC’nin görsel arşivinden faydalanarak, beğendikleri bir görseli kredi kartlarına taşıyabiliyorlar.
HSBC advantage design kart’ınıza ayrıca ısırılmış bir elma gibi şekilli bir görünüm vermeniz de mümkün.
Farklı şekilli kartlar, kart yüzeyindeki eksiklikler nedeniyle ATM’lerde kullanılamıyor. Bu nedenle, kredi kartı başvurunuzun onaylanması halinde seçtiğiniz farklı şekilli kartın yanısıra, ATM’den yapacağınız işlemlerde kullanabilmeniz için, standart şekilli bir HSBC advantage kredi kartı da tarafınıza iletiliyor.
Bir başka tasarımsal özellik de kişisel imza hizmeti. Bu uygulama ile kullanıcılar isterlerse isimlerini rengarenk harflerle kredi kartlarına bastırabiliyor veya HSBC bank’ın oluşturduğu özlü sözlerden beğendiklerini kredi kartlarının ön yüzüne yazdırabiliyorlar.
Buraya kadar bahsettiklerimiz design kart’ın sadece görsel özellikleriyle ilgiliydi. Yorumlarımıza geçmeden önce kartın diğer özelliklerinden de bahsedelim.
Design kart elbette, HSBC advantage kredi kartlarının tüm özelliklerine sahip. Diğer HSBC advantage olarak kart ücreti ve kart ücretlerine ilave olarak, ilk yıl ve her yeni kart basımında geçerli olmaz üzere 10 tl ücret alınıyor. Faiz oranları şu an için merkez bankası’nın 2009 temmuz ayında belirlediği azami faiz oranları olarak belirlenmiş, yani alışveriş ve nakit çekme faizi olarak yüzde ve gecikme faizi olarak yüzde
HSBC advantage design kart almalı mıyım ?
Eğer şu hayatta para konusunda hiçbir derdiniz yoksa ve tasarım konusuna ilginiz varsa takibi alabilirsiniz.
Ancak ilk defa kredi kartı alacaksanız, eminizki 35 TL kredi kartı yıllık ücretine ek olarak kredi kartınız üzerinde kendi fotoğrafınız yer alacak veya “Babam sağolsun” yazacak diye 10 TL vermek istemezsiniz. Design kart ile ilgili sayfada “dilediğiniz zaman kartınızın üzerindeki görseli değiştirebilirsiniz.” ibaresi de bize biraz komik geldi. Bilgisayarımızın ekranındaki duvar kağıdını da dilediğimiz zaman tek bir tıkla değiştirebiliyoruz ama her değiştirmede 10 TL vermiyoruz. kartımızın kaybolması halinde de 10 TL’lik ek bir yenileme ücretinin olduğunu hatırlatalım.
HSBC bize advantage design kart’ı tasarlarken sanki flex’yi örnek almış, ancak “sağlam altyapı gerektiren teknik kişiselleştirmeyi faizin, taksidin ve kazanılan bonus’un kişiye özel olarak belirlenebilmesi yapamayız ama görsel kişiselleştirmeyi yaparız” diyerek yeni kredi kartı çıkartmış gibi bir izlenim verdi.
Kredi kartında rekabetin temassız kartlara doğru ilerlediği şu dönemlerde hangi motivasyon ile kredi kartındaki görselliğe yatırım yaparak rakiplerine avantaj sağlıyacaklarını düşünmüşler, anlamak zor doğrusu.