Hesap kesim tarihleri kredi kartı son ödeme.

Kredi kartı son ödeme tarihine dikkat
Normal şartlar altında kredi kartları şirketleri veya türkiye’deki uygulamalarda olduğu üzere bankalar, katılım bankaları, kredi kartı son ödeme tarihlerini iki resmi tatilin arasında yer alan tek güne denk getirmemeye özen gösterirler. Ancak yine deneyimsiz personelden kaynaklanan istisna faktörünü göz önünde bulundurarak temkinli olmak gerektiğini düşünüyoruz.
Özellikle hesap kesim tarihleri ayın 24-25-26 eylül 2008 tarihlerine denk gelen kredi kartı sahiplerinin, ilgili bankanın internet bankacılığı, ATM veya telefon bankacılığı kanallarından kredi kartlarının son ödeme tarihi hakkında bilgi almalarında ve ödeme planlarını buna göre revize etmelerinde fayda var..
Tatil dönüşü rehavete düşmeyin, ödemelerinizi unutmayın
Yukarıda bahsettiğimiz tarihlere denk gelen hesap kesim tarihli kredi kartınıza ait son ödeme tarihi, arife gününe veya 03 ekim 2008 tarihine denk gelmiyor olsa bile büyük ihtimalle 9 günlük tatili takip eden ilk pazartesiye denk gelecektir. Bu da tatil rehaveti içerisinde ilk pazartesi yani 6 ekim 2008 ödemelerini atlatma ihtimalini ortaya çıkartıyor. Tatil dönüşü ödemeler için kendinize hatırlatıcılar koyarsanız gereksiz maliyetlerden ve gecikme ücretlerinden kaçınmış olursunuz.
Sizi bilemeyiz ama biz ödemelerimizin gecikmesinden doğacak maliyetleri önemsemeyecek kadar zengin değiliz. Tabiki arasıra elimizde olmayan nedenlerden kaynaklanan maliyetler canımızı sıkıyor. Ama önemli olan bu tür olayları bir deneyim olarak kabul edip tekrarlanmaması için gerekli önlemleri alabilmek. Bu tür maliyetleri önemsemeyip tekrarlanmasına izin vermek dikkatsizlikten ziyade müsrifliğe giriyor ve inanın bize önümüzdeki dönem içerisinde finansal sıkıntıya düşmemek için müsrifliğe bir kenara bırakıp tutumlu olmak gerek.