Herşey dahil mortgage anahtar teslim mortgage.

Dünyadaki mortgage uygulamalarına bakıldığında sektörde bini aşkın farklı ürün olduğunu görüyoruz.
Çeşitli gelir grupları ve tüketici ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlanan bu ürünlerden şimdiye kadar sabit faizli mortgage kredisi ve değişken faizli mortgage kredisinden bahsettik. Sabit ve değişken faizli mortgage kredileri türkiye’de 5582 sayılı mortgage konusunda yer alan temel ürünler. Bugün daha önce bahsettiğimiz mortgage tiplerine ilave olarak tüketici ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlanmış bir başka mortgage tiplerine ilave olarak tüketici ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlanmış bir başka mortgage ürünü hakkında bilgi vermek istiyoruz.
Herşey dahil mortgage veya anahtar teslim mortgage nedir.
Mortgage kredisi ile emlak alımı sırasında tüketiciler faiz dışında ilave maliyetler ile karşılaşıyor. Sigorta primleri dask konut sigortası hayat sigortası iş kaybı sigortası taşınma masrafları, emlakçı komisyonu, dosya ipotek ekspertiz masrafları ilk seferde aklımıza gelen masraflardan birkaçı.
Sigorta şüphesiz faiz dışı maliyetler söz konusu olduğunda tüketiciler tarafından en çok kaçınılmak istenen maliyetlerin başında geliyor. Ancak mortgage gibi uzun vadeli borçlanma söz konusu olduğunda doğru risklerin poliçeler ile güven altına alınması gerçekten büyük önem taşıyor. Bu konuda tüketicilerin doğru riskleri belirleyip satın almasında sigorta acentelerinin önemi gün geçtikçe artmakta. Ancak türkiye’de şimdilik mevcut sigorta acentaları profili içerisinde bu ihtiyaca yönelik donanımda acenta sayısı çok sınırlı.
Yukarıda birkaçına değindiğimiz faiz dışı masrafların bir çoğu satın alınmak istenen konuta, sigorta yaptırılmak istenen şirkete, ve kredi almak istenilen kuruma göre farklılık gösterecektir. Bu maliyetler konusunda optimum bir çözüm bulmak tabiki mümkün ama bu çözüme ulaşmak eğer çalışan insan için zaman maliyeti açısından her zaman mümkün olmuyor. Optimum maliyete ulaşılsa bile, tüketiciler bu maliyetleri çoğunlukla peşin ödemek zorunda kalıyorlar.
Mortgage kredisi veren kurumların bazıları, kredi ile gayrimenkul satın alan tüketicilerin birikimlerinin büyük ölçüde gayri menkulun peşinatına gittiğini ve tüketicilerin bu faiz dışı maliyetleri peşin olarak karşılamak zorunda kalmalarından yaşanan memnuniyetsizlikleri tespit ederek, buradan herşey dahil mortgage olarak tanımlanabilen bir mortgage ürünü tasarladılar.