Hayat sigortası tipi ve farklılıklar.

3 Her ne kadar ülkemizde kaza çoğunlukla “geliyorum” dese de, poliçe kapsamına giren bir kaza sonucunda ortaya çıkan yüksek tutarlı tedavi giderleriyle karşılaşıldığında, hayat sigortası bir sağlık sigortasına kıyasla düşük primlerle ödeme yapmanıza imkan verir.
4 Beklenmedik bir anda tehlikeli bir hastalığa yakalanılmasına durumunda, hayat sigortası poliçe kapsamında bir destek de sağlar. Ancak bu yapılan destek, hayat sigortasının tipine göre farklılık gösterecektir.
5 Hayat sigortasında aylık olarak ödenen primler yürürlükteki vergi kanunlarına göre belirli miktara kadar gelir vergisi matrahından düşülebilir.
Birikim yapmıyorsanız.
Son 15 sene içerisinde, tüketim alışkanlıklarımızın dramatik bir şekilde “önce biriktir, sonra al”dan “önce al sonra taksitlerini öde” ye geçiş yaptığı hepimizin malumu. Bunu yaparken birçoğumuz kişisel finansın vazgeçilmez unsurlarından olan bütçe, birikim, acil durum fonları ve yatırım gibi disiplin gerektiren kimse dikkate almıyoruz. Hemen hepimizin sahip olduğu birikimler, arzu ettiğimiz hedeflerin çok gerisinde. Bırakın gelecek altı ayı, önümüzdeki ayın maaşında bir aksaklık yaşanması durumunda sıkıntıya düşecek insan sayısı oldukça fazla. İşte sırf bu üçüncü şahıslara olan finansal yükümlülüklerimizden dolayı, bir hayat sigortası yaptırmak ihtiyaç haline gelmiştir.
Çocuğunuz varsa.
Eğer çocuğunuz varsa, soma faciası sonra hayatlarını kaybeden maden işçilerden çocukları için düzenlenen yardım kampanyaları sizlerde de bir farkındalık yaratmış olmalı. Çocuklarınızın güvencesi için hayat sigortaları ihtiyaca yönelik birçok ürünle çözüm sunmaktadır. Eğer sizde bu konuda birşey yapmak isterseniz, sizlere daha önce burada bahsetmiş olduğumuz “alianz büyüyen çocuk” poliçesi gibi birikimli hayat sigortası ürünlerini inceleyebilirsiniz.