Hayat sigortası bilinmesi gerekenler.

Hayat sigortalarıyla türk tüketicisini yeniden tanıştıranlar genelde kredi başvurusunda bulunduğumuz bankalar olduğu için, bu ürün kamuoyu tarafından daha çok bankalar tarafından diretilen hesap işletim ücreti gibi bir ek maliyet şeklinde algılanıyor. Ama bu maalesef yanlış bir algılama. Yukarıda bahsettiğimiz gerçekleri göz önünde bulundurursanız, hayat sigortasının bir seneden uzun konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve hatta kredi kartı gibi tüketici finansmanı ürünlerinden herhangi birini kullanan bireyler için bir lüks değil, ihtiyaç halini almış olduğunu görüyoruz.
Türkiye gibi her an hayati tehlike yaşayaibileceğiniz bir ülke de eğer bir seneden uzun vadeli bir borç yükümlülüğüne girmişseniz, başınıza bir kaza gelmesi durumunda yasal mirasçılarımızın bu kişilerin geride bırakacağınız sevdiğiniz değer verdiğiniz sizin için önemli insanlar olduğunu kabul edersek yaşayacağı kayıpların en azından maddi bacağını sınırlamış oluyorsunuz.

Kredi hayat sigortaları hakkında bilinmesi gerekenler
Bu ürün hakkında belki de bilmeniz gereken en önemli konu, kredi hayat sigortasının zorunlu bir sigorta olmadığıdır. Yani trafik sigortası gibi veya dask sigortası gibi yapılması yasalarla zorunlu hale getirilmiş bir sigorta değildir.