Haftanın gündemi hurda indirimi.

Kamyon sahiplerinden sonra minibüs ve kamyonet sahiplerine de hurda indirimi müjdesi geldi. Ulaştırma bakanlığı minibüs ve kamyonetçilerin, kamyonlara verilen hurda indiriminin ardından gösterdikleri “onlarınki hurda da bizim ki son model araba mı?” şeklindeki tepki üzerine kapsamı genişletmeye karar verdi.
Minibüs ve kamyonetlere de hurda indirimi
Hurda indirimi kapsamına 1985 model ve öncesi kamyon, çekici, tanker ve otobüslere ek olarak minibüs ve kamyonetler de dahil edildi. Araçlar kilosuna 80 kuruş ile 1,1 lira verilerek hafta başından itibaren teslim alınacak. Araçların vergi borçları da silinecek.
Yaptığı açıklamada bugüne kadar yaklaşık 27 bin aracın piyasadan çekildiğinin altını çizen ulaştırma bakanlığı müsteşar yardımcısı talat aydın, ” şimdi bir çalışma daha yaptık. Kamyonet ve minibüsleri de dahil ediyoruz. Zannediyorum hafta başı resmi gazete’de yayımlanacak. 4 cins aracın yanına kamyonet ve minibüsleri de ekledik. 1985 model ve öncesi olanları piyasadan alıp imha edeceğiz. Araç sahiplerine bedeli ödenecek, trafik ve vergi cezaları affedilecek.” dedi. Aydın kamyon ve otobüslerde şimdiye kadar araç başına ortalama 5 bin 500 lira ödeme yapıldığını belirtti.