Grup sağlık sigortaları ve ömürboyu yenileme.

Ülkemizde sağlık hizmetlerinin kapsamı ve içeriği oldukça hızlı değişiyor. Sosyal güvenlik kurumu üyelerinin aldıkları sağlık hizmetlerinin kapsamı ve kalitesi sürekli artarken, özel sigortaların bu sistemle beraber çalışmasına imkan verecek çalışmalar da devam ediyor. Tüm bu değişim sırasında tüketicilerin önemli bir kısmının atladıldığı önemli bir sağlık sigortası özelliğinden bahsetmek istiyoruz. Özel sağlık sigortasında ömür boyu yenileme garantisi
Hayatınızda muhtemel tehlikeli bir hastalık ve veya kaza geçirirseniz, sağlık sigortası yaptırmaya kalktığınızda diğer sigorta şirketleri size sağlık poliçesi düzenlememekte ya da geçirdiğiniz hastalıkla ilgili tedavileri teminat dışı bırakmaktadırlar. Ömür boyu garanti ise, bu uygulamada firmanın sigortalıya karşı bir taahhüte girmesini ve poliçeyi yenilediği sürece sağlık hizmetlerinden kesintisiz olarak yararlanmasına imkan verir.
Özel sağlık sigortasında ömür boyu yenileme garantisi önemli bir özellik olup, ücretli olarak çalışan ve sağlık sigortası ihtiyaçları çalıştığı firmalar tarafından sağlanan kişiler için bazı sorunlara sebep olabiliyor. Çalıştığınız firmanın sizin için düzenletmiş olduğu grup sağlık sigortalarında ömür boyu yenileme garantisinin olup olmadığı ve bunun şartlarının neler olduğu bilgi edilinmesi gereken önemli detaydır.
Grup sağlık sigortalarının bazılarında hatta genelde ömür boyu yenileme garantisi verilmediği ve birçok önemli hastalıkta da istisna uygulaması çok sık karşılaşılan bir durum. Önemli bir sağlık sorunu veya hastalık ortaya çıkması, zira sağlık sigortası poliçesi yapan hiç bir firma böyle durumdaki bir tüketiciye sağlık sigortası teminatı vermez. Kasko poliçelerinde yapıldığı gibi hasarlı araca kasko yaptırıp bir ay garajda beklettikten sonra hasar talebinde bulunmayacağına göre, tedbirlerinizi önceden almanız gerekir.