GönderAL nedir, GönderAL ile para göndermek.

Son zamanlarda migros mağazalarını ziyaret ettiyseniz GönderAL para transferi hizmetleri hakkında bilgilendirmeler gözümüze mutlaka çarpmıştır. GönderAL haftada yedi gün, iş saatleri dışında da, türkiye’de 2.000’i aşan noktada para göndermeye ve almaya olanak sağlıyor. Ödeme noktaları arasında para transferi yapabilir veya ödeme noktalarından türkiye’deki herhangi bir banka hesabına para gönderebilirsiniz. Ayrıca dünyanın her köşesine para gönderip veya oradan gönderilen parayı alabiliyorsunuz.
Gönder Al ve güvenlik
GönderAL ödeme hizmetleri yurt dışı/ yurt içi para transferleri ve kurum ödemeleri tahsilatları konusunda BDDK tarafından yetkilendirilmiş bir kuruluş. Dolayısı ile güvenlik açısından bu konuda BDDK tarafından belirlenmiş asgari kriterleri yerine getirmekle yükümlü. BDDK güvenlik söz konusu ve olduğunda dünyadaki benzerleri ile karşılaştırıldığında oldukça muhafazakar ve talepkar kurumlardan birisi. Dolayısı ile evet GönderAL ile para göndermek oldukça güvenli diyebiliriz.
GönderAl, migros ve money gram
Para gönderimi söz konusu olduğunda belki de en önemli konu, destek veren iş ortaklarının tüm ülke çapında ne kadar yaygın olduğu ve bu iş ortaklarının verimli bir nakit kapasitesi olup olmadığı. GönderAl ödeme hizmetlerinin bu alanda iş ortaklığına girdiği 81 ilde yer alan 2000 civarında migros mağazası bu konuda önemli bir avantaj sunuyor. Düşünün, şehirler arası yolculuk yapıyorsunuz ve yanınızda yeteri kadar veya hiç nakit bulunmadığını fark ediyorsunuz. Yakınlarınıza haber veriyorsunuz ve ilk mola yerindeki migros jet mağazasından size gönderilen parayı alabiliyorsunuz.
Uluslararası para transferinde iki büyük oyuncudan biri olan moneygram ile işbirliği de dikkat çekiyor. Zira para transferleri hizmetleri özelinde başarıyı garantilemek için hedeflemeniz gereken şey, yurtdışında yerleşik türk vatandaşlarının memleketteki yakınlarına para göndermek için tercih ettikleri platform olarak.
GönderAl güvenli ama yeterli mi.
GönderAl hakkında bir fikir sahibi olabilmek için araştırma yaparken karşılaştığım tek kaynak web sitesi oldu. Henüz bir mobil uygulaması bulunmuyor. Çok yakında çıkaracakları “paylaş yakınlaş” diye bir uygulamadan bahsedilmiş ama bunun nasıl bir şey olacağına dair en ufak açıklama yok. Şu anda şirket için ilk öncelik hizmetlerini daha geniş kitlelere ulaştırmadan önce gelir akışı sağlamak olmalı. Bu motivasyon ile bedeli neyse vererek migros şubeleri ile çalışmaya başlamışlar. Ama genel olarak baktığınızda gönderAL direkt rakibi olan PTT bank ile karşılaştırıldığında çok zayıf oluyor. PTT Bank, bu alandaki tecrübesi ile yurt içi para transferi, yurt dışı para transferi western union fatura ödemeler de maliyet açısından da bakıldığında hala en iyi alternatif.