Garanti’nin hesap işletim ücreti.

Bugün yayınladığımız “Garanti bankası bağımlılığı size pahalıya maloalbilir” başlıklı yazımız oldukça beğenildi ve sosyal medyada sıkça paylaşıldı. Garanti’nin müşterilerden art niyetli olarak tahsil ettiği hesap işletim ücreti ve diğer masrafları masaya yatırdığımız bu yazımıza gelen bir yorumu çok beğendik. Garanti bankası’nda uzun süre önce hesap açmış bir okurumuz hesap işletim ücretiyle ilgili yaşadığı mağduriyeti o kadar güzel anlatmışki, yorumu noktasına bile dokunmadan ayrı bir makale olarak yayınlamaya karar verdik. İşte okurumuzun yaşadığı Garanti Bankası tecrübesi,
“Hesap açılışı haricinde artık neredeyse şubeye adımımızı bile atmadan her türlü bankacılık işlemini her bankanın internet şubesini kullanarak yapabiliyoruz. Özellikle teknolojiyi yakından takip eden bir kişiyseniz zaten herhangi bir bankanın şubesine adım atmak büyük bir işkence, fakat bankalar siz onların şubesinin kapısının önünden geçmeseniz bile fahiş hesap işletim ücretleri almayı ihmal etmiyorlar.
İş hayatında belirli bir süreyi tamamlamış ve bu arada bir kaç şirket ile ilişkisi olmuş birisinin, bir kaç bankada birden çeşitli sebeplerle açılmış hesapları olması çok muhtemeldir. Eğer bu hesapları uzun süre kullanmayıp sonra günün birinde cüzi bir miktar paranızı söz konusu hesaplardan birinde gecelik olarak bile bıraksanız, herhangi bir isim altında bankanız tarafından masraf olarak kırpılacağından emin olabilirsiniz.
Verdiğimiz bu olaya örnek olarak Garanti bankası’nda en az 15 yıl önce açılmış, bu arada hesabınızın açıldığı ilk şube bile kapanarak yerini bile bilmediğiniz bir şubeye transfer olmuş hesabınız olabilir ve ne zaman aldığınızı bile hatırlamadığınız bir Garanti bonus kartınız vardır. Artık Garanti Bankası’nın aldığı fahiş ücretlerden ve saçma sapan bonus kart kampanya koşullarından bıkarak kullanımınızı minimuma indirmiş ve Garanti bankası’nın bir daha kapısının önünden geçmemek üzere her türlü ilişkinizi bitirmeyi planıyorsunuzdur.
Garanti bonus kartınızın son ekstre borcu olan 100 TL’yi ödemek için şubesinin yerini bile bilmediğiniz hesabınıza EFT yaparsınız ve günlük iş yoğunluğunda Garanti bankası internet şubesi’ne girerek ekstre borcunuzu ödemeyi unutrsunuz ve o gece program görevini yaparak 38 TL’nizi hesabınızdan alıverir. Ertesi gün hatırlayarak Garanti bankası internet şubesi’ne girdiğinizde hesabınızda 62 TL’yi görür ve Garanti bankası ile çalışmamak için sıraladığınız nedenlere bir tane daha eklersiniz.