Garanti mortgage, işte evim, büyük kırmızı ev.

Sizlerle daha önce bankaların mortgage başvurusu yapabileceğiniz formlarının bulunduğu sayfaları paylaşmıştık. Bankaların ve tüketici finansmanı şirketlerinin birçoğu,mortgage ürünleri ve kampanyalarını kendi internet siteleri üzerinden duyurmayı tercih ediyorlar. Ancak bazı kurumlar, sadece mortgage’a özel web siteleri hazırlayarak müşterilerine daha zengin bir içerik sunuyorlar. Bu yazımızda mortgage için ayrı bir web sitesi olan banka ve tüketici finansmanı şirketlerine değineceğiz. Garanti Bankası, mortgage faaliyetlerini Garanti Mortgage isimli ayrı bir şirket üzerinden yürütüyor. Mortgage kampanyaları, ürünler ve faiz oranları hakkında bilgi alabilirsiniz. Ev alım rehberi isimli bölümde de mortgage başvuru yapmadan önce bilinmesi gereken önemli detaylara yer verilmiş. Kredi veren birçok kurumun sitesinde yer alan kredi hesaplama araçları burada da mevcut.
Garanti Mortgage’ın yaklaşık bir sene önce tüketicilerin sadece mortgage’ı bilgi alabilecekleri bir çağrı merkezini hayata geçirdiğini duyurmuştuk. 4443846’i arayan tüketiciler mortgage konusunda özel eğitim görmüş ve sertifikalı uzmanlara sorularını iletebiliyorlar. Çağrı merkezi’nin yanısıra Ziyaretçiler kısa bir süre önce yayına alınan online destek özelliği sayesinde sorularını canlı chat ortamında da mortgage uzmanlarına danışabiliyorlar.
Türkiye’nin köklü kurumlarından biri olan iş bankası ya da mortgage faaliyetlerini işte evim isimli web sitesi üzerinden duyuruyor. Yeni nesil ev kredisi sloganıyla yola çıkan sitede gözümüze çarpan ilk şey Çağrı merkezi oldu. Garanti Mortgage’ın yolundan giden iş bankası da 444 2468 nolu çağrı merkeziyle müşterilerinin mortgage hakkındaki sorularını yanıtlıyor. Hesaplama araçları, faiz oranları, ürün ve kampanya bilgilerinin yanısıra konut kredisi ile ilgili yararlı linklerin PDF dökümanlarının ve sıkça sorulan sorularında da yer aldığı bir sayfa hazırlanmış. Bunun dışında yine kredi sözlüğü isimli bölümde tüketicilere yabancı gelen mortgage terimlerine yer verilmiş. Başvuru öncesinde tüketicilerin bilinçlenmesini sağlayan bu içeriklerin oldukça doyurucu olduğunu düşünüyoruz.
Gözümüze çarpan bir diğer özellik de yeni nesil ev kredisi danışmanı. Sıkça sorulan sorular bölümünün biraz modernize edilmiş hali olarak nitelenedirebileceğimiz bu bölümde, önceden hazırlanmış olan soruları seçtiğinizde, bir animasyon eşliğinde sesli olarak cevap alabiliyorsunuz.