Garanti emeklilik, cardif işbirliğiyle işsizlik.

Cardif, kredi riski sigortası üzerine uzmanlaşmış uluslararası bir sigorta şirketi. Birçoğumuz faaliyetlerinden haberdar değiliz çünkü cardif riskin toptan alıcısı. Yani kredi kartı sigortası yaptırmak isteyen bir tüketici cardif’den böyle bir poliçe almak istese bile alamıyor. Cardif şu an Türkiye’de 10 banka ve 3 tüketici finansmanı şirketi ile beraber çalışıyor. Garanti Hayat emeklilik de cardif ile yaptığı ortaklık sonucu müşterilerine işsizlik sigortası adı altında farklı ürünler sunuyor.
Kira ödeme güvencesi Bordrolu çalışan ve aynı zamanda kiracı profilinde olup “işsiz kalırsam, kiramı nasıl ödeyeceğim?” endişesine “kira ödeme güvencesi” teminatını çözüm olarak sunuyorlar. Riskin gerçekleşmesi durumunda böyle bir poliçe aylık kira ödemelerinin yanında telefon, adsl, elektrik, su, diğer faturalar ve mutfak harcamalarını belirlenen teminatlar tutarında güvence altına alıyor maksimum 6 boyunca. Tüketiciler paket olarak sunulan 250 TL ile 2.500 TL arası teminat tutarları içeren ürünlerden bütçesine uygun olanı tercih ediyorlar. Burada kötüye kullanıma mani olmak için bordrolu çalışanların net maaşlarının %70’ini geçmemesi gibi bir sınırlama getirilmiş. Bu ürün sahiplerinin vefat veya kaza sonucu malul olma durumlarında, seçilen aylık gider paket tutarının on katı hak sahiplerine ödeniyor. Bununla beraber bir hastalık veya kaza sonucu sakatlanma neticesinde, T.C sağlık bakanlığı tarafından onaylı tam teşekküllü bir hastanede yedi tam günden az olmamak üzere yatılması durumunda, oluşacak gelir kaybını teminat altına alan serbest meslek sahiplerinin yararlanabileceği bir teminat da mevcut. Gelir güvencesi
Gelir güvencesi sigortası yukarıda bahsettiğimiz kira ödeme güvencesi paketi ile aşağı yukarı aynı ürün özelliklerine sahip. Kirada oturmuyorsanız ancak harcamalarınız ile ilgili bir güvence arıyorsanız değerlendirebileceğiniz bir ürün.