Garanti ekonomik koşulları ve kampanyaları.

Elbette bu kampanya çevremizdeki alternatif kampanyalarla kıyaslandığında oldukça insaflı görünüyor. Hemen bir karşılaştırma yapacak olursak, geçen haftalarda bahsetmiş olduğunuz Finansbank’ın faizi geri ödemeyi taahhüt ettiği bumerang kredi kampanyasında senelik %36 faiz oranı ve 250 TL dosya masrafı ödüyorsunuz. Oysa ekonomik canlandırma paketi’nin yıllık faiz oranı %22,18 ve dosya ücreti de 119 TL.
Bizim fikrimizce Garanti aslında ekonomik koşulların yarattığı gündemi çok iyi kullanarak, sempatik bir reklam kampanyası ve 3 kat bonus kozunu kullanarak kredi rekabetinin oldukça kızıştığı şu dönemde, pastanın en büyük payını kendine almak ve tüketicilerin yeni yeni duymaya başladığı işsizlik sigortasını müşterilerine tanıtmak istiyor. Banka için bireysel kredi, kredi kartı ve sigorta ürünlerinin bir arada bulunduğu harika bir çapraz satış imkanı.
Bu hafta içinde yayınladığımız Garanti Bankası Genel Müdürü Ergün Özen’in sicil affı yorumunu konu alan yazımızda, kredi/kredi kartı ödemelerinizde gecikmeniz veya kanuni takibiniz varsa, kredi almanızın oldukça zor olduğundan bahsetmiştik. Her ne kadar Garanti ” Biz kredide sicile değil şimdiki duruma bakarız.” dese de hangi krediye başvurursanız başvurun garanti de dahil olmak üzere tüm bankaların kendi veritabanları ve KKB kayıtlarını dikkate alacağını gözönünde bulundurun. Bir başka deyişle garanti bankası veya başka bir banka ile kredi veya kredi kartı borçları geri ödeme konusunda devam eden veya yakın zamanda sonuçlanmış bir probleminiz varsa, bu ekonomik canlandırma paketi’nin sizi canlandırması konusunda fazla umutlanmanızı tavsiye etmiyoruz.