Garanti Bankası kredi ve kredi kartları politikaları.

Garanti bankası ile kredi/kredi kartı ilişkisine girmek için ne yapmalı.
Garanti bankası ile ilgili herhangi bir ilişkimiz bulunmamaktadır. Bankaların kredi politikalarının detayı hakkında bir bilgiye de sahip değiliz. Bununla beraber kredi/kredi kartı başvurusunda bulunan tüketicilerin başvuruları değerlendirilken, çok ufak farklılıklar dışında genel bir benzerlik söz konusudur. Yani aslında bu sorunun cevabı hakkında elimizden geldiğince yardımcı olarak, aslında tüm banka ve kredi veren kuruluşlara kredi veya kredi kartı başvurusu yapmadan önce bilmeniz gerekenleri paylaşıyoruz.
Başvuru yapacağınız banka ile geçmiş ilişkileriniz nasıl.
Öncelikle başvuru yaptığınız kurumla geçmişte en az beş sene herhangi bir idari takip veya kanuni takip aşamasına tercihen kredi kartı borç yapılandırmasına gitmemiş olmamız lazım. Bildiğiniz gibi, geçtiğimiz yıllarda kredi kartı borç olan tüketicilere özel bir yasa ile belirlenmiş oranlarla kredi borçları eşit taksitler ile yapılandırma hakkı verilmişti. Bu hakkı kullanan tüketicilere yanlış hatırlamıyorsak 5 sene kadar kredi kartı verilmemesi ile ilgili bir sınırlama getirilmişti. Başvuru yaptığınız banka ile böyle bir durum yaşamadıysanız başvurunuzun olumlu cevaplanması ile ilgili ufak bir ışık var demektir.
Mevcut durumunuz gecikmesiz olmalı
Diğer bankalardan almış olduğunuz mevcut kredi veya kredi kartlarınızda gecikme, kanuni takip, idari takip sürecinde olmamanız gerekiyor.