Garanti bankası esktragenç ile rekabeti.

Tüketici finansmanı ürünleri bankaların bireylerin geleceğe yönelik gelirlerinden para kazanmak üzerine tasarlanmış bir sistemdir. Sonuçta ihtiyaçlarınız için ödemeniz gereken bedelleri önceden biriktirmediyseniz, ihtiyaçlarınızı gidermeyi ya ertelerseniz ya da tüketici finansmanı ürünlerini kullanarak geleceğe yönelik gelirlerinizden paranın zaman değeri ve finansman ihtiyaçlarını giderirken ortaya çıkan operasyon maliyetlerini karşılamak zorunda kalırsınız.
İşte bunun farkında olan bankalar, ülkemizin genç nüfus potansiyelini de göz önüne alarak bu segmente yönelik aktiviteler ile gençleri bankacılık yatırım ve finansman ürünleri ile tanıştırıp, marka sadakati yaratmayı hedefliyorlar. Bu şekilde gelecek yıllar için müşterilerini şimdiden kazanmış oluyorlar.
Yaklaşık iki yıl önce bu segmente hitap eden ürünlerin genel bir değerlendirmesini yaptığımız “gençler ve öğrenciler için kredi kartları ve diğer bankacılık ürünleri” hakkında yayınladığımız makalede kapsamlı bir inceleme yapmıştık. Yine aynı dönemlerde lansmanı yapılan Cardfinans Go ve Fortis 18+ Worldcard ile ilgili yazılarımızda gençlik segmenti için çıkarılmış diğer ürünleri incelemiştik. O zamandan bugüne karşımıza çıkan krizle beraber gençlik segmenti ile ilgili faaliyetlerde de gözle görülür bir duraklama yaşandı. Akbank Exi26 kapsamında sponsor olduğu Rock n coke’a verdiği desteği çekti. Cardfinans go ise bankanın daha önce çıkarmış olduğu university card’ın daha ötesine geçemedi, sadece birkaç özellikle beraber ürünün ismini değiştirmiş oldu.
Garanti bankası ise gençlilk segmentinde diğer rakiplerinin gerisinde kalmıştı. Ancak son günlerde sıklıkla reklamlarına rastladığınız yeni Extragenç konsepti ile rekabeti yeniden yakalamayı hedefliyor. Lafı fazla uzatmadan bu ürünle ilgili incelememize başlayalım. Garanti Bankası 15-23 yaş arası gençler için çıkarmış olduğu extragenç isimli ürününü Garanti Bankası gençlik kulübü adı altında lanse ediyor. Extragenç’e üye olarak sadece gençlere özel birçok kampanya ve promosyondan yararlanma imkanına sahip oluyorsunuz. Ancak bu kampanya detaylarına geçmeden üye olduktan sonra kullanma imkanı bulacağınız bankacılık ürünlerine göz atmakta fayda var.