Garanti bankası club üyeliği.

İşbirliğine Garanti Bankası’nın bakış açısıyla bakarsak, hatırı sayılır bir müşteri potansiyelinin olduğunu görüyoruz. Web sitesinde verilen bilgiye göre migros’un yıllık 5 milyon aktif migros club üyesi bulunuyor. Garanti Bankası bu müşterilerin ne kadarını Bonus’lu yapabilecek bilmiyoruz ama işbirliğine giden süreçte bu rakamın banka için önemli bir rol oynadığı açık.
Money Card’ı anlamak
Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, Money Card Migros ve Garanti Bankası tarafından çıkartılan bir ortak markalı, Visa ödeme sistemine bağlı bir kredi kartı. Migros Club kart ile kazanılan Paro puanların yerini bu sistemde Money Puana bırakıyor. Migros, Tansaş Şok 5M Migros ve macrocenter marketlerinde yapılan harcamalarda money puan kazanılacak ve bu puanlarla bedava ürünler alınabilecek. Money Card bir kredi kartı olduğundan yapılan harcamalarla ayrıca Bonus da kazanabilecek. Kısacası eğer hem bonus kartınız hem de Migros club kart’ınız varsa artık kasada sadece tek bir kart kullanacaksınız. Money Card son dönemde öne çıkartılan Bonus trink özelliğine de sahip. Migros çatısı altında yer alan süpermarket kasalarına yerleştirilmiş temassız poslar sayesinde, 35 TL altındaki harcamalarınız için kartınızı uzaktan okutarak rahatlıkla ödeme imkanınız olacak.
Özellikle kasalardan geçiş sırasında dikkat! çalan sürpriz alarmlar bedava alışveriş imkanı kazandığınızın habercisi olabilir. Bu da aslında şans oyunu izlenimi verilmiş bu mağaza promosyonu.
özelliğini göremedik. Garanti kredi kartları için uygulanan faiz ve ücretlerin aynısı diyebiliriz. Ücretlerden bahsetmişken bankalar tarafından uygulanmakta olan kart yenileme ücreti uygulamasının Garanti Bankası tarafından da benimsendiğini görüyoruz. 3 defadan fazla kart değişmesi durumunda Garanti Bankası’nın müşteri başına 5 TL ücret yansıtmaya başladığını biliyor muydunuz? Biz de Money Card sayesinde öğrendik. Tüketiciler kredi kartı yıllık ücretlerinden şikayet ederken bir de bu kart yenileme ücreti uygulamanın bir gelir kaynağı olmaktan ziyade operasyonel yükü azaltmaya yönelik caydırıcı bir önlem gibi gözüküyor. Money Card faiz ve ücretleri hakkında daha detaylı bilgi için buraya göz atabilirsiniz.
Money Card için başvurmalı mıyım ?
Migros grubunun başarılı sadakat programını tüm mağazalarında bir kredi kartı logosu altında birleştirerek tekrar hayata döndürmesi gerçekten güzel bir çaba. Eğer başarılı olursa hem Garanti bankası hem Migros grubu açısından avantajlı bir adım olabilir.
Tüketici açısından baktığımızda ise bizce büyük bir avantajdan bahsetmek mümkün değil. Sadece market alışverişlerinde kazanılacak Bonus Money puanları ve indirimin halihazırda Migros Club Kart’ı olan,
iki büyük marka olan world ve bonus kredi kartlarından en az birine sahip ve kredi kartını aktif olarak kullanan tüketicilerin başvuru yapması için yeterli motivasyon yaratmayacağını düşünüyoruz. İki markanın geçmiş uygulamalarına baktığımızda da yeni birşey bulamadık. Geçmişte gerçekleştirdikleri projeleri revize edip bir marka altında toplamışlar, Akbank’ın fish’i varsa Garanti’nin money’i var hesabı. Diğer kredi kartlarından farklı tek avantajlı kasadaki indirimler gibi gözüküyor, bu da standart bir sadakat programı uygulaması. Öte yandan fiyat hassasiyeti olan tüketiciler zaten alışverişlerini daha avantajlı fiyatlara sahip süpermarket zincirlerine süratle kaydırıyorlar. Migros grubundan yoğun olarak alışveriş yapan kişiler için belli avantajları olacağı muhakkak ama bu avantajlar için cüzdana yeni bir kredi kartı eklemeye ve kart ücreti ödemeye değer mi sorusunun cevabını vermek size düşüyor.