Garanti altın bonus card başvurusu.

Bugüne kadar alışverişlerde kullanılmak üzere sadece puan veya uçuş mili kazandıran kredi kartlarına bir yeni ürün daha eklendi. Garanti bankası ile Atasay kuyumculuk ile işbirliğine giderek altın biriktiren Altın Bonus Card’ı müşterilerine sundu. Altın bonus card yurtiçi ve yurtdışında yapılan harcamalar karşılığında atakulche altın kazandıracak. Biriken altınlar en az 0,5 gram ulaştığında atasay bayilerden alınabilecek.
Atakulche ismi altında Garanti kredi kartlarından kazanılan Bonus’un Altın Bonus Card için farklılaşmış hali. Bonus card üye işyerlerinden yapacağınız harcamalardan veya kira, okul taksiti, beyaz eşya taksitleri gibi ödemeleriniz için Altın bonus card’ınızdan düzenli ödeme talimatı verdiğinizde ATAKulche kazanıyorsunuz. Ya da altın bonsu card’ınıza otomatik Atakulche alim talimatı vererek her ay sizin belirlediğiniz tutarda AtaKulche biriktirebiliyorsunuz. Daha sonra Altın bonus’unuzla biriken Atakulcheleri Atasay mağazalarından ve atasay yetkili satış noktalarından 0,5 gr 1 gr 2.5 gr 5 gr ve 20 gr olarak teslim alabiliyorsunuz.
Altın bonus card’da elbette diğer kredi kartı özellikleri de sunuluyor. Diğer Garanti kredi kartlarında olduğu gibi üye işyerlerinden taksitli alışveriş ve nakit avans gibi özellikler mevcut. Ayrıca sadece Garanti müşterilerine özel sunulan şehir yaşam, otopark, asistan, shuttle hizmeti ve acil durum yardım hizmeti gibi servislerden yararlanma imkanı var. Altın bonus card’ın yıllık üyelik ücreti asıl kartlar için 45 TL, ek kartlar için de 22,5 TL olarak belirlemiş.
Altın bonus card kredi kartı pazarında inovasyonun en güzel örneklerinden biri. fonksiyonalite olarak geçmiş yıllarda biriken puanlar kredi kartı sahiplerine yatırım fonu alma imkanı sağlayan TEB kredi kartını hatırlattı bize. Tek farkı yatırım fonu yerine AtaKulche tanımlanmış olması. Wings Kredi kartlarında, halen devam eden Axess chipparalarının dönem sonunda otomatik olarak mil puana çevrilmesi özelliği mevcut. Kredi kartı sektöründe daha önce uygulanması bulunan bu iki özelliği Atakulche ile birleştirince rakiplere “Bunu biz daha önce niye düşünmedik” dedirten bir ürün çıkmış ortaya.
Garanti Altın Bonus sık olarak Bonus kullanmayan, ancak yoğun olarak kredi kartı kullanan kredi kartı sahipleri için güzel bir fırsat olacaktır. Mil programına sahip kredi kartı olan, ancak o millerin son kullanma tarihi geçmesi nedeniyle ellerinden uçup gitmesinden şikayet eden uçuş meraklıları da bonuslarını Atakulche’ye çevirmek suretiyle bu konudaki sıkıntılarını da giderebilirler. Sonuçta bonus, geniş üye işyeri ağı ve yoğun kampanyaları ile gerçekten. Türkiye’nin en çok kazandıran kredi kartlarından birisi. Burada alışverişe harcamak yerine kazandıklarını enflasyona karşı doğal bir koruması bulunan altın olarak değerlendirmek isteyen tüketiciler olacaktır.
Altınla ilgili uzun zamandır yazımız çıkmıyordu. Altın bonus incelememizi ederek bir kaç konuya kısaca değinmek istiyoruz.