Fishcard ayrıcalıkları harcama tutarları.

Yani fishcard ayrıcalıklarından kartınızın türüne ve harcadığınız paraya göre daha ayrıcalıklı şekilde yararlanabileceksiniz. Gelir durumunuz ve ödediğiniz kart aidatı bunun en büyük belirleyicisi olacak.
Eskilerden gelen bir deyiş vardır. “para parayı çeker”
Wings card sahiplerine özel havalimanı wings prime class lounge kullanımı ve vale park ayrıcalıklarından yalnızca fish black sahipleri faydalanabilmekte. Fish platinum sahipleri ise İstanbul, ankara ve izmir dış hatlar gidiş terminallerinde bulunan gloria jeans coffe’slerde ilk küçük ya da orta boy kahvelerini fish ile ücretsiz içebiliyorlar. Sade fish card sahipleri ise havaalanına girebildiklerini şükrediyorlar. Fish’e özel indirim günleri
Tabi boyner grubu ile ortak bir marka çıkarmanın bazı avantajları olacak. Boyner Grubu’na ait mağazalarda sadece Fish sahiplerine özel indirim günleri düzenlenecektir. Özel indirim günleri ve özel teklifler konusunda fish sahipleri önceden bilgilendirilecek. Geçmişte marks&Spencer ve cardfinans işbirliğinde bütün indirim günlerinde cardfinans ve marks&spencer kart sahiplerine önceden yapılan uygulamanın bir benzeri. Yani klasik mağazacılık banka ortak markalı kart çalışması.
Böyle bakınca ortada yapılmamış bir yeni birşey yok gibi gözüküyor. Sanki hep eski teknikleri makyajlayıp koymuşlar gibi.
Kartın arkayüzünde yer alan numaraları balıkların numarası merak konusu ?
Belki de bu ürünün asıl ağır silahı bu balıkların üzerindedir kim bilir?
Belki de boyner mağazalarında yer alan anahtar uygulamasının bir adaptasyonudur. Web sitesinde yapılan açıklamada yakında balıkların numaralarının ne anlama geldiğini göreceğimiz yazıyor.
Peki neden çıktı bu fish kart ?
Kapalı kapılar ardında konuşulanları bilemeyiz tabi, sadece izlenimlerimize deneyimlerimize dayanarak tahminlerde bulunabiliriz. Boyner advantage markasını HSBC’ye devrettikten sonra anahtar uygulaması ile advantage dönemindeki cirolarını yakalama çalışmaları içinde girdi. Öte yandan devrettiği mağaza kartı operasyonun maliyetini tekrar yüklemek işine gelmiyordu. Mağaza kartı şirketler açısından bakıldığında kredi kartı ile karşılaştırıldığında bir o kadar zahmetli ve maliyetli bir ürün olmasına rağmen o kadar karlı değildir. Çünkü nakit çekme özelliği veya asgari ödeme özelliği bulunmamaktadır. Ödemeniz gereken tutarın altında öderseniz, direkt gecikmeye düşersiniz. Kredi kartında ise dönem borcunuzun %20’sini ödemeniz yeterlidir, size faizi işletirler ve kar ederler. Öte yandan mağaza kartları ciroyu arttırması açısından çok etkilidir. Bu işbirliği ile iki kurum uzmanlıklarını birleştirerek kendileri için oldukça parlak ve karlı bir dönem planıyorlar. Tüketiciler içinse ne olacak göreceğiz.
Bir başka neden kart ücreti olabilir mi?
Günümüzde artan kamuoyu baskısı nedeniyle kredi kartı üyelik ücretlerinin veya diğer adıyla kart aidatlarının kaldırılabileceği konuşuluyor. Zaten bankalar artık sözleşmenizde kart ücreti alınabileceğini belli büyüklükte puntolar ile yazmıyorlarsa kart ücreti alamayacaklar gibi gözüküyor.
Axess kart sahiplerinin sözleşmelerinin kart ücreti almaya yetkin şekilde yazılıp yazılmadığını bilemiyoruz ama bu başvurularda sadece kredi kartı hizmetinin yanında bir de çekiliş hakkı vereceklerinden, ilk sene için almasalar dahi bu kartın kart ücretinin diğer örneklerinden biraz daha yüksek olması kuvvetle muhtemel. Günün sonunda tanıtıma bakarsanız kredi kartının ötesinde bir hizmet sağlıyorlar. Fish card sahibi olarak ikinci sene kart ücretine itiraz ettiğinizde size hediye çeki ve ücretsiz back-up üyeliği verildiğini hatırlatıp bu hizmetlerin bedelinin talep ettikleri kart ücretinin çok altında olduğunu da savunacaklardır. Fish kartın senelik ücretinin ne kadar olduğuyla ilgili bilgiyi web sitelerinde henüz bulamadık, eğer bu bilgi yazıyorsa da itinayle saklamış gibi gözüküyor.