Findeks kişi raporları.

İlgili kişilerden Findeks kredi notu/raporu bilgilerini istemeniz ve onların da onaylamaları durumunda finansal durumlarını sağlıklı bir şekilde değerlendirmeniz ve kredi raporlarını da aynı amaçla başkalarıyla paylaşmanız mümkündür. Ticari kullanım amacıyla 3. kişilerin risk raporu ve çek raporu ile, findeks kredi notu ve çek endeksleri rapor sahibinin izin vermesi halinde findeks üyelik sistemi aracılığıyla alınabilir.
Onay süreci kredi kayıt bürosu a.ş tarafından iki şekilde yürütülür. Birinci yöntem, ön onaylı süreçtir. Bu süreçte rapor sahibi, raporu talep eden kişi ya da kurumun TCKN veya VKN’sini tanımlayarak ön onay verebilir.
İkinci yöntem ise findeks üyelik sistemine giriş yaparak, rapor sahibinin bankalardan temin edilen telefon numarasına atılan SMS’e olumlu cevap vermesi ile gerçekleştirilir.
Findeks’e nasıl üye olunur.
Bireysel üyelik için findeks.com adresindeki üye ol adımından ücretsiz üye olabilir.
Ticari üyelik için üye ol adımından başvuru formu doldurulur. Üyelik aktivasyon işlemi, hizmet veren bankalar aracılığı ile yapılır. Daha önceden üyelik kabul hizmeti veren bankalar şunlardır; Akbank, Albaraka türk, Burgan bank, Denizbank, Halk bankası, İş bankası, şekerbank, TEB Türk ekonomi bankası, Vakıfbank.