Finansbank’tan sigorta yaptırmadan önce.

Geçtiğimiz hafta yurtdışı seyahatimiz için sağlık sigortası yaptırmamız gerekti. Evimizin yakınınızdaki finansbank şubesine gittiğimizde 8 euro tutarındaki seyahat sigortasının yapılması için tam bir buçuk saat bekletilince, bu yazımızın konusu da belli olmuş oldu.
Eğer yurtdışına bir gezi düşünüyorsanız vize başvurusu için sizden tatil günlerinizi kapsayan sağlık sigortası yaptırmanız istenir. Biz de bir hafta sürecek gezimiz için gerekli olan sigorta tutarı çok yüksek olmayacağından, hangi sigorta daha ucuz araştırmak yerine zaman kaybetmemek için bize çok yakın olan finansbank şubesinin yolunu tuttuk. Kısa bir bekleyişten sonra bankadaki görevli arkadaşın masasına oturduk ve yurtdışı seyahat sigortası talebimizi belirttik. Finansbank müşteri temsilcisi bize sigorta için hemen fiyat vermeyeceğini ve Fiba sigorta’tadan teklif alması gerektiğini söyledi. Biz de başka bir bankaya gitmektense biraz beklemeyi kabul ettik. Yaklaşık 20 dk. boyunca fiba sigorta’dan fiyat teklifi gelmeyince daha fazla beklemek istemediğimizi, fiyat gelince bize haber vermelerini söyleyerek oradan ayrıldık. Bankadan ayrıldıktan 10 dk sonra müşteri temsilcisi bizi arayarak teklifin geldiğini ve tutarın 8 euro olduğunu belirtti Bu arada bu beklediğimiz süre içerisinde başka bir arkadaşımızı arayarak Garanti Bankası’ndan sadece 5 DK içerisinde 6.5 euro’luk daha cazip bir teklif aldığımızı belirtelim. Teşekkür ederek evimizin yakın olduğunu iki saat içerisinde geleceğimizi ve poliçeyi hazırlamalarını söyledik. İki saat sonra bankaya gittiğimizde elbette poliçe hazırlamamıştı. Müşteri temsilcisi “hemen poliçenizi fiba sigorta’dan istiyorum.” diyerek biraz beklememizi rica etti. Bu bekleyişin de tam 1 saat süreceğini elbette bilemezdik.
Konuya devam etmeden önce buraya bir parantez açalım. Hüsnü özyeğin finansbanı’ı ve diğer bazı iştiraklerini yunanlılara satarken fiba sigorta’yı elinde tutmuştu. Ancak o da geçen sene kasım ayında sompo japan sigorta’ya satılmıştı.