Finansbank taksidi düşük mortgage.

Finansbank kredi piyasalarının daraldığı ve kredi faizlerinin yükselmeye başladığı bir dönemde taksidi düşük mortgage adlı bir ürün ile tüketicilerin karşısına çıkıyor. Taksidi düşük mortgage ile ilgili finansbank’tan yapılan açıklamaya göre tüketiciler 500 TL’den başlayan taksitlerle konut kredisi kullanabilecekler. Taksitler üçlü kombinasyon şeklinde belirleniyor ve iki kademeli olarak artıyor. Finansbank “taksidi düşük mortgage” hakkında bilinmesi gereken bir kaç basit detay var. Öncelikle ürünü tercih etmeleri durumunda vade sonunda aynı oranlara sahip sabit faizli kredi ile aynı maliyetleri ödüyor olacaklar.
Finansbank taksidi düşük mortgage, gerileyen konut fiyatlarıyla gayrimenkul alımı için yeterli bir birikime sahip, ancak yükselen kredi maliyetleri nedeniyle kısa vadede taksitleri ödemekte zorlanacağını düşünen tüketiciler için tasarlanmış bir ürün.
Finansbank mortgage kredisinin taksitlerini yukarda bahsedildiği gibi ikişer yıllık dönemlerde sabit faiz ve geri ödemeli kredi taksitlerinden daha düşük taksitler ile ödeme imkanı sunuyor.
İlk bakışta avantajlı bir ürün olarak yorumlansa da tüketicilerin böyle bir ürünü tercih etmesi bazı nedenleri olması gerekiyor. Bu ürünü tercih edecek tüketiciler, öncelikle en geç 24 ay sonra gelir durumlarında şu anki ekonomik şartlara kıyasla önemli bir artış veya giderlerinde aynı oranda bir azalma bekliyor olmalılar bir iş değişikliği veya terfi nedeniyle kazanılan bir zam, yapılan bir yatırımdan iki sene sonra gerçekleşecek bir geri dönüş ve kar dağıtımı, bir başka hatırı sayılır borcun bu süre sonunda sona ermesi gibi.
Taksidi düşük mortgage ile sabit faizli geri ödemeli bir mortgage kredisine ait ödeme planları karşılaştırıldığında, geri ödemelerde taksidi düşük mortgage kredisinde ilk dört sene içerisinden yapılan ödemelerde yaptığınız anapara ödemelerinin oranı sabit faiz ve geri ödemeli mortgage geri ödemelerinden daha az olduğunu gözlemleyebilirsiniz.