Finansbank haftalık müşterileri öneri.

Buraya kadar herşey normal. Finansbank müşterilerine haftada en az 60 TL harcatarak kredi kartı aktivasyonunu artıracak. Müşteriler de benzin ve market alışverişlerinde her ay en fazla 30 TL kazanacak veya faizsiz ve masrafsız olarak kullanabilecekleri 1000 TL kredi çekebilecekler. Harcama yapmayana ceza var.
Şimdi gelelim kampanyanın en can yakıcı kısmına. Kampanya koşulları arasında şu iki satır dikkat çekiyor.
Market benzin indirimi için haftalık işlem sözünü gerçekleştirmeyen müşterilere haftalık 3 TL ceza yansıtılacaktır.
Kampanya detaylarını okudunuz, market benzin fırsatından yararlanmaya karar verdiniz ve katılım için SMS attınız. İlk üç hafta 100’er TL’den 3 kez benzin alışverişi yaptınız ve yüzde 5 oranında indirimden yararlanarak 15 TL kara geçtiniz.
İnsanlık hali işte, diyelim ki sonraki hafta harcama yapmayı unuttunuz. Finansbank’ın ceza uygulaması yüzünden 15 TL’nin 3 TL’sine güle güle diyebilirsiniz. Sizce hangisi banka için daha karlı. Harcama yapmayan müşteriyi SMS’le uyarmak ve sonrasında kampanyadan çıkarmak mı.
Yoksa harcamasız her hafta için 3 TL’yle cezalandırmak mı.
Bir de şunu düşünün, her hafta en az 20 TL’lik üç harcama yapmak gerekiyor. İki harcama yapıp 1000 er TL de harcasanız, üçüncü 20 TL’lik harcamayı unutsanız cezayı ödüyorsunuz. Madem telefonda kampanya koşullarını kabul edip onayladınız, o zaman siz de unutmayacaksanız. Sinirlendiniz ve kampanyadan çıkmaya karar verdiniz. Neyseki banka burada insaflı davranmış, benzin market kampanyasından çıkmak isterseniz bir ceza yok. Ama iş yoğunluğunu gibi sebeplerle kampanyadan çıkma talebinizi iletmeyi unutursanız, Finansbank haftada 3 kez 20’şer TL harcamadığınız sürece cebinizden her hafta 3 TL’yi alıyor.