Filepara uygulaması nedir. Filepara uygulaması güvenli mi.

Filepara , bim birleşik mağazalar a.ş tarafından 2015 yılında farklı bir satış modeli olarak tüketicilere sundukları file mağazaları konseptine uygun geliştirilen bir mobil cüzdan uygulamasıdır. bim tarafından hazırlanmış bu mobil uygulama hem android hem ios uyumlu akıllı telefonlarda kullanılabiliyor. Öncelikle amacı müşterilerine file mağazaları’nda cüzdanları yanında olmadan da hızlı ve güvenli ödeme yapabilmelerini sağlamak. File mağazalarında kasada ödeme yapmanın yanısıra, Filepara uygulaması, platforma üye çalışanlara veya yakınlarınıza yine file mağazalarında harcayabilecekleri para gönderimine imkan veriyor.
Filepara’yı kimler kullanabilir.
Android ve iOS işletim sistemleri tarafından güncellemeler alan mobil telefon sahibi file mağazalarından alışveriş yapan, kredi kartı ve bank kartı sahipleri uygulamaları akıllı telefonlarına indirip kullanabilir.
Filepara uygulaması’nı indirdikten sonra nasıl giriş yapabilirsiniz.
Parasal işlemlere aracılık etmesi planlanan bir uygulama için oldukça az sayıda bilgi istiyor uygulama. Bir cep telefonu numarasının ardından sistem size bir adet sms otp gönderiyor ve kayıt işlemi tamamlanıyor. TCKN bilgisi sormuyor.
Filepara uygulaması’nı nasıl kullanabilirsiniz.
Para yüklemek için filepara uygulamasına giriş yaptıktan sonra alt menüde yer alan “yükle” butonuna basarak karşınıza çıkan ekranda kart bilgileri ile yüklemek istediğiniz tutarı girdikten sonra yönlendirmeleri takip ediyorsunuz.
Ödeme yapmak için: Yükleme sonrası yine alttaki menüden “ödeme yap” adımını seçip tutar giriyorsunuz. Girdiğiniz tutar üzerinden üretilen karekod’u kasada okutup ödemenizi yapabiliyorsunuz.
Para göndermek için uygulamanın altında yer alan menüden “gönder” adımını seçip karşınıza çıkan ekrana “alıcı bilgilerini” cep telefonu ve tutarı giriyorsunuz. Yönlendirmeleri takip ettiğinizde, cep telefonu girdiğiniz kişi o telefonla filepara uygulaması üyesi olmuşsa hesabına geçiyor. Bu tutarı file kasalarında harcama yapmak için kullanabiliyor.