Extragenç kampanyaları ve üyeliği.

Extragenç kredi kartı: Mastercard logolu bu kredi kartı ile bonus kartın tüm özelliklerini kullanabilirsiniz. Yani taksitli alışveriş ve bonus kazanma özellikleri her zamanki gibi mevcut. Ayrıca 35 TL’ye kadarki alışverişlerinizde kullanabileceğiniz temassız kart özelliği ve 100 TL’ye kadar faizsiz nakit avans hizmeti de ek olarak sunulmuş. Extragenç kredi kartından ilk yıl kart ücreti alınmazken, ikinci yıldan itibaren 25 TL yıllık aidat ödemek durumundasınız. Klasik bonus card’ın yıllık ücretinin şu an da 40 TL olduğunu da hatırlatalım.
Extragenç banka kartı : yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi extragenç üyesi olarak aslında Garanti bankası müşterisi oluyorsunuz. Üyelikle beraber açılan vadesiz hesabınıza bağlı bir banka kartı da kredi kartına ek olarak veriliyor. Aynen kredi kartında olduğu gibi temassız öde-geç ve bonus kazanma özelliği banka kartında da standart olarak sunuluyor. Eğer kredi kartı kullanımı hakkında yeterince bilgi sahibi değilseniz ve taksitli alışveriş yapmaya ihtiyacınız yoksa bu banka kartı da fazlasıyla işinizi görecektir. Banka kartı için kart ücreti alınmıyor.
Diğer ürünler: extragenç için hazırlanmış olan web sitesinde değinilen bankacılık ürünleri arasında cep telefonu operatörlerine kontör yükleme, internet şubesi ve paramatiklerden fatura ve üniversite harcı ödeme , düşük faizli eğitim kredisi kullanma gibi seçeneklere yer verilmiş. Yani bankanın müşterisi olan herkesin kullanabileceği ürünlerden gençlerin ilgisini çekebilecek olanlar öne çıkartılmış, yeni birşey yok. Bizim ilgimizi çeken bölüm, “Garanti bankası’nın sunmuş olduğu bankacılık ürün ve hizmetlerinden ücretsiz ve indirimli yararlanma” kısmı oldu. Ancak ne yazıkki bahsedilen bu ürünlerin ismi, hangilerinnin ücretsiz veya indirimli olduğuyla ilgili bir detay verilmemiş. Eğer başvuru yapmayı düşünüyorsanız bu konuda bilgi almanızda fayda var.
Extragenç kampanyaları
Gelelim Extragenç üyeliğiyle beraber sizleri bekleyen kampanyalara. Garanti Bankası adeta Turkcell’in gnctrkcll kapsamında Mcdonald’s ile gerçekleştirmiş olduğu ve oldukça başarılı olan indirimli menü kampanyasını örnek almış ve bunu farklı markalara uygulamış. Extragenç üyeleri KFC ve Pizza hut restoranlarında 5 TL’ye indirimli menü,Gloria Jeans’te ise bir kahve aldıklarında ikinciyi bedava alabilecekler. Avea ile gerçekleştirilen kampanyada Garanti Bankası kanallarından 150 ve üzeri kontör yükleyen Extragenç üyeleri her yöne 50 kontör kazanıyor.
Spor giyim mağazası interSport’tan yapılan alışverişlerde aynı anda iki ürün satın alınması halinde ikinci ürüne yüzde 50 indirim uygulanıyor.
TTNET Müzik’ten ücretsiz müzik indirme fırsatı da extragenç üyelerinin ilgisini çekebilir. Son olarak extragenç üyeleri seçtikleri etkinliklere davetiye kazanma şansı elde edebiliyor. Extragenç web sitesinde yer alan etkinlik takviminde genellikle konser organizasyonlarında yer verilmiş. Üyeler bu etkinliklerden istediklerine başvurarak 5 adet çift kişilik biletten birini kazanabiliyor.