Enpara.com’da hangi işlemler ücretli.

Finansbank’ın son günlerde çok konuşulan servisi enpara.com’u sizlere tanıtmıştık. Fiziksel şubeden bağımsız olarak temel bankacılık ürün ve hizmetlerini internet üzerinden ücretsiz olarak veren enpara.com mevduata yüksek faiz oranı ve hesap işletim ücreti gibi masraflardan arındırılmış olmasıyla dikkat çekiyor.
Ancak genel masraflardan arındırılmış olması, enpara.com müşterilerinin cebinden hiç para çıkmayacağı anlamına gelmiyor. Bankalar da kar amacı güden kuruluşlardır ve bir üründen kar edebilmesi için bazı zorunlu masrafları müşterilerden talep etmek zorundadırlar. Finansbank da enpara.com’da standart dışıbazı maliyetleri müşterilerine yansıtıyor. İşte enpara.com müşterilerini bekleyen masraflar.
SMS’le bilgilendirme
Enpara.com bir internet hizmeti olduğu için, internet aracılığıyla yapılan hizmetler de ücretsiz olarak veriliyor. Örneğin hesabınızla ilgili tüm bilgilendirmeleri email ile ücretsiz olarak alabiliyorsunuz. SMS’le bilgilendirme istemeniz durumunda ise ek ücret ödemeniz gerekiyor.
Temel Paket SMS 1 TL / ay
Ayda 1 TL’ye vadesiz TL hesap özeti, vadeli hesapların vadelerinin yenilenmesi, gerçekleştirilmeyen talimatlı veya talimatsız para transferleri, sms le almanız mümkün.
Orta paket SMS 3 TL / ay
Ayda 3 TL ödeyeceğiniz orta paket’te temel paket’teki bilgilendirmelere ek olarak haftalık vadesiz TL hesap özeti sadece e-posta ile vadesiz TL hesap bakiyesinin belirlenen minimum tutarın altına düşmesi, bakiye yetersizliği nedeniyle ödenmeme riski taşıyan tüm talimatlı para transferleri ve ödemeler 1 gün öncesinden gibi bilgilendirmeleri SMS’le alabilirsiniz.
Gelişmiş paket SMS 5 TL / ay
Temel ve orta paket bilgilendirmelerini de kapsayan gelişmiş paket’te ayda 5 TL’ye tüm talimatlı para transferleri ve ödemeler 1 gün öncesinden vadesiz hesaplara belirlenen tutar üzerinde para transferleri ve ödemeler 1 gün öncesinden vadesiz hesaplara belirlenen tutar üzerinde para girişi, vadesiz hesaplardan belirlenen tutar üzerinde para çıkışı giden yabancı para transferinin alıcının bankasına ulaşma onayı gibi bilgilendirmeleri SMS’le telefonunuza geliyor. SMS’e ek olarak ekstrelerinizi posta yoluyla talep etmeniz durumundada enpara.com aylık 5TL talep ediyor.
diğer banka atmleri kullanımı.